Hei Volvoveljet, 85%..

S60-170

Olen posittivisesti yllättynyt siitä kiinostuksesta, jonka alulle panin väitteelläni, että 85% Suomen autokannasta jää 170 heppasen Volvon jalkoihin ja 15% menee S60:n ohi.
Huomasin yllätyksekseni, että "väitteeni" on kiinostanut jo "kymmeniä tuhansia" SUOMI24 palvelimen käyttäjiä. Tältä osin lopetan kommentoimiseni ja totean lopuksi, että Volvot on ajajien autoja ja niillä erottuu "massasta" ja Volvon brändi kiinostaa monia muitakin autoilijoita..

5

522

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • BRÄNDI

      VOLVO=TRAKTORI,PUIMURI,METSÄORJA,KYNTÖAURA

      MUTTA AUTOKSI SIITÄ EI OLE!

      Juu ajajien vehkeitä ne on juu, saa perkele soutaa ku jollaa syysmyrskyssä

      • 850

        Niin kuin sanotaan elämä 1.0 L fiestan takapenkiltä näyttää erilaiselta tässä tapauksessa se käy yksiin.Turvallista matkaa ja katsohan että koneessa on öljyä.


      • Auton omistaja
        850 kirjoitti:

        Niin kuin sanotaan elämä 1.0 L fiestan takapenkiltä näyttää erilaiselta tässä tapauksessa se käy yksiin.Turvallista matkaa ja katsohan että koneessa on öljyä.

        Jos sinulla Fiestasi kanssa on "hurjia" kokemuksia että viitsit tulla niistä myös tänne kertomaan(tosin kannattaa pysytellä omalla palstalla, koska sieltä voisi saada vaikka vinkkejäkin kanssaihmisiltä).
        En tiennytkään että Ford on tehnyt Fiestaa 850 kuutioisella koneella kuten nimimerkkisi siihen ilmeisesti viittaa....

        Valitettavasti olen tuon "BRÄNDIn" kanssa samaa mieltä joskin hieman siistimmin sanoin.


    • jape

      se ei kyllä varsinkaan pidä paikkaansa että volvolla erottuisi joukosta. koko ajanhan niitä tulee vastaan. Heikko autohan se on kestämäänkin.

    • CopyPaste

      Taitaa pitää paikkansa se väite että volvokuskeilla on pienet munat.. kun sun varmuuden vuoksi piti käydä "Tojo" palstalla mainostamassa hommaa... :o)

      toyota-amikset hyytykää tähän
      Kirjoittanut: viisas ajaa volvolla, 19.8.2003 klo 11.38

      http://keskustelu.suomi24.fi/show.cgi?category=95&conference=582&posting=22000000001045483


      http://keskustelu.suomi24.fi/show.cgi?category=95&conference=581&posting=22000000001045544

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      97
      4419
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3283
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2370
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1378
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      33
      1058
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      32
      1016
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      11
      1014
    8. 158
      997
    9. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      924
    10. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      862
    Aihe