Mikä tää Jan Vapaavuori oikein on? Tuntuu että haluaa antaa sosialistia ohjeita miten toisten tulisi käyttää rahojaan.
En äänestä kokoomusta enää.
En äänestä kokoomusta enää.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kanerva, Vapaavuori... Mikä mättää?
Hyvä Jan! Tällaiset lisää autoilua vaativat hankkeet on syytä upottaa sinne mistä ne tulivatkin...
Tuntuu ja vaikuttaa siltä,että ministeri Vapaavuori taitaa olla jonkun muun kaupparyhmän asialla estämässä Sukarin hanketta Vihtiin.Kun varsinkin yleisesti tiedetään,että eräässä kaupparyhmässä on runsaasti kokoomustaustaisia kauppiaita ja yrittäjiä Helsingissä ja Uudellamaalla Etelä-Suomessa.Jotenka he eivät kaipaa uusia kauppakeskuksia syömään ja nakertamaam heidän myyntiä ja katteitaan.Sukari koetaan siis kauppakeskuksineen uhkaksi eräässä kaupparyhmässä.
asiakkaita kaikkiin kauppakeskuksiin?
Eikö niitä ala olemaan jo ihan liikaakin?
Eikö tuo "verinen" kilpailu asiakkaista syö jo katteita ja paljon?
Asiakkaiden etuhan on tuo, että mitä enemmän on kauppoja ja mitä halvemmat hinnat, sitä raaemmaksi menee taistelu "sieluista".
Eikö siinä tule kaikille kauppiaille jo "persnettoa"?
Asiakkaat saavat maksaa raskaasti tällaiset nollasumma-hankkeet. Ihmiset koitetaan pakottaa ostamaan kohta useampia autoja ja ajamaan satoja kilometrejä enemmän kuin nyt. Mitä järkeä? Vapaavuoren esiintyminen oli hyvin perusteltua ja Sukari osoitti hämmästyttävää öykkärimäisyyttä.