Jan Vapaavuori oikeasti kokoomuslainen

Mikä tää Jan Vapaavuori oikein on? Tuntuu että haluaa antaa sosialistia ohjeita miten toisten tulisi käyttää rahojaan.

En äänestä kokoomusta enää.
5202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kanerva, Vapaavuori... Mikä mättää?

Äänestä
  • Hyvä Jan! Tällaiset lisää autoilua vaativat hankkeet on syytä upottaa sinne mistä ne tulivatkin...

    Äänestä

Tuntuu ja vaikuttaa siltä,että ministeri Vapaavuori taitaa olla jonkun muun kaupparyhmän asialla estämässä Sukarin hanketta Vihtiin.Kun varsinkin yleisesti tiedetään,että eräässä kaupparyhmässä on runsaasti kokoomustaustaisia kauppiaita ja yrittäjiä Helsingissä ja Uudellamaalla Etelä-Suomessa.Jotenka he eivät kaipaa uusia kauppakeskuksia syömään ja nakertamaam heidän myyntiä ja katteitaan.Sukari koetaan siis kauppakeskuksineen uhkaksi eräässä kaupparyhmässä.

Äänestä
  • asiakkaita kaikkiin kauppakeskuksiin?
    Eikö niitä ala olemaan jo ihan liikaakin?
    Eikö tuo "verinen" kilpailu asiakkaista syö jo katteita ja paljon?
    Asiakkaiden etuhan on tuo, että mitä enemmän on kauppoja ja mitä halvemmat hinnat, sitä raaemmaksi menee taistelu "sieluista".
    Eikö siinä tule kaikille kauppiaille jo "persnettoa"?

    Äänestä

  • Mistä riittää kirjoitti:

    asiakkaita kaikkiin kauppakeskuksiin?
    Eikö niitä ala olemaan jo ihan liikaakin?
    Eikö tuo "verinen" kilpailu asiakkaista syö jo katteita ja paljon?
    Asiakkaiden etuhan on tuo, että mitä enemmän on kauppoja ja mitä halvemmat hinnat, sitä raaemmaksi menee taistelu "sieluista".
    Eikö siinä tule kaikille kauppiaille jo "persnettoa"?

    Asiakkaat saavat maksaa raskaasti tällaiset nollasumma-hankkeet. Ihmiset koitetaan pakottaa ostamaan kohta useampia autoja ja ajamaan satoja kilometrejä enemmän kuin nyt. Mitä järkeä? Vapaavuoren esiintyminen oli hyvin perusteltua ja Sukari osoitti hämmästyttävää öykkärimäisyyttä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


polkee koko ajan rahamieste... kirjoitti:

Mikä tää Jan Vapaavuori oikein on? Tuntuu että haluaa antaa sosialistia ohjeita miten toisten tulisi käyttää rahojaan.

En äänestä kokoomusta enää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu