Jos kärry ei mene katsastuksesta läpi vaan pitää kk:n sisällä mennä näyttään uudestaan voinko jättää viat korjaamatta ja ottaa päälle tilapäisen liikennekäytöstä poiston?
Vastaukset 3
- katsastettava
jos autoa ei käytetä liikenteessä ei sen tarvitse katsastuskuntoinen ollakaan. Voit sitten korjailla rauhassa auton kuntoon poiston aikana.
Jos otat sen sitten joskus uudelleen käyttöön, on se ensin katsastettava, oltava tietysti kunnossa ja varattava aika katsastukseen ennen ajoon lähtöä. Jos poliisi pysäyttää niin voit sanoa että olet ajamassa varattuun katsastukseen, muuta ajoa et saa ajaakaan.- näyttämässä
etkä esitä kuukauden sisällä jälkitarkastusta samalla asemalla, niin katsastus menee vanhaksi. Eli uusi katsastusaloitus. Ei merkitystä, onko ajoneuvo liikenteestä poistettu, vai ei.
- sen vaikka
romuttaa,tee sille mitä tykkäät
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1801977
- 961456
- 1141013
- 106940
Olen osastolla
Henkisesti olen aivan rikki siitä mitä olen tehnyt. Lisäksi olen vakavasti sairas. Verikokeet kertoo sen.65774- 61672
Oletkohan tajunnut mitä olen päättänyt
En tule koskaan, ikinä, sanomaan sinulle mitään, ei tervehtimistä, ei aloitetta, ei katsetta, ei mitään, koska et ole si41649- 46594
- 29582
Sinulle nainen
Koitan vihdoin jättäytyä täältä pois. Taas koko illan tänne tullut vain jotain pilkkaus viestejä, ei jaksa tuollaista. M75565