puukäsiä ja mestisukkojahan siellä vain on tällä hetkellä ja yksi muslimi arabiasta jolla ei ole aivoja.
Missä on lukon joukkue?
5
312
Vastaukset
- insinööri-Ilkka
Nukkumassa ne varmaan kaikki jo tähän aikaan ovat. Paitsi Satakunnan paras jääkiekkoilija Petri Vehanen joka pelaa MM-kisoissa.
- pieni täsmennys
Teki Tarkit..kaksi peliä samalla..ensimmäinen ja viimeinen.
- bnnnn
sakari salminen eikä mikään vitun umiri pate.
kivenmäki,haula,jyrkkiö,peltonen ja monta muuta menevät imuri paten ohitse helposti. - insinööri-Ilkka
bnnnn kirjoitti:
sakari salminen eikä mikään vitun umiri pate.
kivenmäki,haula,jyrkkiö,peltonen ja monta muuta menevät imuri paten ohitse helposti.Mikä kumma pakkomielle sulle on tuosta Salmisesta tullut? Taidat itse olla kyseinen Sakari, jonka etunimikin on jo niin helvetin typerä että kirjoitustesi perusteella sopii sinullekin.
Nähdään sitten kunhan ne valitaan. Yleensähän ne porilaiset toimittajat ovat sen valinnan pyrkineet porilaisten joukosta tekemään mutta tänä vuonna se ei onnistu.
Petri Vehanen on Satakunnan paras jääkiekkoilija mallia 2008. Sanoohan sen nyt jo semmoinen asia mitä sinulla ei ole nimeksikään eli järkikin. Jos jotenkin osaat, niin yritä ajatella vaikkapa Vehasta ja Salmista: toinen pelaa MM-kisajoukkueessa ja toinen pelaa Ässien A-nuorissa. Kumpikohan mahtaa olla parempi pelaaja? - kerran näinkin
insinööri-Ilkka kirjoitti:
Mikä kumma pakkomielle sulle on tuosta Salmisesta tullut? Taidat itse olla kyseinen Sakari, jonka etunimikin on jo niin helvetin typerä että kirjoitustesi perusteella sopii sinullekin.
Nähdään sitten kunhan ne valitaan. Yleensähän ne porilaiset toimittajat ovat sen valinnan pyrkineet porilaisten joukosta tekemään mutta tänä vuonna se ei onnistu.
Petri Vehanen on Satakunnan paras jääkiekkoilija mallia 2008. Sanoohan sen nyt jo semmoinen asia mitä sinulla ei ole nimeksikään eli järkikin. Jos jotenkin osaat, niin yritä ajatella vaikkapa Vehasta ja Salmista: toinen pelaa MM-kisajoukkueessa ja toinen pelaa Ässien A-nuorissa. Kumpikohan mahtaa olla parempi pelaaja?kyllä vehanen taitaa olla satakunnan paras kiekkoilija tällä hetkellä. se mitä se kertoo satakuntalaisen nykykiekon tasosta on sitten toinen asia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856304
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283140Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42859