Tampereella treenattu fularia kb ja mt lajeja. Kovia kundeja on ollut aina. Missä lajissa tre on menestynyt parhaiten kansallisesti / kansainvälisesti?
Onkos Tampereella ketään arvokisamitallisteja? SM-mitallitkin harvassa?
tre:n menestys
7
1396
Vastaukset
- Kössi
Kovia tamperelaiset on varmaan omissa seuroissaan.
Eipä sieltä näin äkkiseltään mietittynä ketään ihmemiehiä ole tullut. Hehkutus on sitäkin kovempaa esim. nuutisen kohdalla.
Thain sm:t on taatusti kovempi tapahtuma kuin nuutisen yksittäiset matsit thaimaassa yhteensä.
Nyrkkeilijöitä on kyllä ollut kovia, kiitos hyvin hoidettujen seurojen... - AndyS
Thainyrkkeilystä saavat tietävämmät kommentoida, mutta potkunyrkkeilyssä Tampere on menestynyt kohtalaisesti, vaikkei ole Suomen ykköspaikkoja. Chitaladalta on tullut aina silloin tällöin SM-mitalisteja ja taitaa olla useampi mestarikin, etenkin alapotkuissa. TKU:n porukkaa on otellut Fight Festivaleissa ammattilaismatseja K-1-säännöillä enemmänkin.
Ehdottomasti menestynein tamperelainen potkunyrkkeilijä on Jarno Nurminen, joka on MM-hopeamitalisti Low Kick -luokassa.- herbre
"Ehdottomasti menestynein tamperelainen potkunyrkkeilijä on Jarno Nurminen, joka on MM-hopeamitalisti Low Kick -luokassa"
tuota.. ei ihan pidä paikkaansa. Samoista kisoista Sami Tomann sai myös mm-hopeaa. Samilla on useampi low-kick suomen mestaruus. Jarnolla ei muistaakseni ole montaakaan suomenmestaruutta. - AndyS
herbre kirjoitti:
"Ehdottomasti menestynein tamperelainen potkunyrkkeilijä on Jarno Nurminen, joka on MM-hopeamitalisti Low Kick -luokassa"
tuota.. ei ihan pidä paikkaansa. Samoista kisoista Sami Tomann sai myös mm-hopeaa. Samilla on useampi low-kick suomen mestaruus. Jarnolla ei muistaakseni ole montaakaan suomenmestaruutta.Sami Tomann edustaa Nokian Kickboxingia ja on sen päävalmentajakin. Siksi en laskenut häntä tamperelaiseksi. En kyllä itseasiassa tiedä, mitä seuraa hän edusti kilpailuaikoinaan.
Miehen ansiot ovat toki kiistattomat. - .sama.
AndyS kirjoitti:
Sami Tomann edustaa Nokian Kickboxingia ja on sen päävalmentajakin. Siksi en laskenut häntä tamperelaiseksi. En kyllä itseasiassa tiedä, mitä seuraa hän edusti kilpailuaikoinaan.
Miehen ansiot ovat toki kiistattomat.Sami edusti Tampereen kickboxingia. Nokialle tais perustaa seuran sit jossain vuosituhannen vaihteessa(?)
- jotenkin
.sama. kirjoitti:
Sami edusti Tampereen kickboxingia. Nokialle tais perustaa seuran sit jossain vuosituhannen vaihteessa(?)
Eli Chitaladaa,josta molemmat nuo saaneet oppinsa. Onhan seurassa ollut useampikin low kick Suomenmestari ja thaissa seura taisi olla tänä vuonna mm Suomen paras SM-kisoissa, thaimestaruuksia taitaa olla selvästi enemmän jo kuin noita potku-.
- päivänä
jotenkin kirjoitti:
Eli Chitaladaa,josta molemmat nuo saaneet oppinsa. Onhan seurassa ollut useampikin low kick Suomenmestari ja thaissa seura taisi olla tänä vuonna mm Suomen paras SM-kisoissa, thaimestaruuksia taitaa olla selvästi enemmän jo kuin noita potku-.
Chitaladahan keskittynyt pääasiassa thaihin, missä niillä onkin paljon hyviä ottelijoita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin1775158- 1691651
Vihjeitä kaivatusta
Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)661477- 691018
Lieksa missä syy?
Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte124817Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?6817- 57804
Martina Jeopardyssa
Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy192768- 76751
En olisi uskonut et
Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.66749