Mistä saa tämän levyn ostettua? Poppia, sitä on hyllyt täynnä, mutta Mina Pavainta ei missään?
Tiedätkö, että Mina Pavain oleskelee nykyään Raumalla, ja oli sohvaansakin myymässä? Olisikohan kaupungin aika osoittaa avustusta hänellekin, ettei taiteilijan tarvitse kylmällä kivilattialla istua? Sentään maailmanluokan tähti.
Tiedätkö, että Mina Pavain oleskelee nykyään Raumalla, ja oli sohvaansakin myymässä? Olisikohan kaupungin aika osoittaa avustusta hänellekin, ettei taiteilijan tarvitse kylmällä kivilattialla istua? Sentään maailmanluokan tähti.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kylmällä kivilattialla istumisesta voi saada pissalihan tulehduksen ja se ei ole kivaa.
Pointti oli se että onkohan ruokaakaan rahaa, vai joutuuko soittamaan kadulla. Puheet köyhistä taiteilijoista eivät taida sittenkään olla puppua. Mina Pavain on tästä sohvan myymisineen yksi esimerkki. Ei ole tytöllä helppoa.
Siinä sentään on kuksittu, nukuttu jurria pois, parannettu maailmaa , niin ja Minan kissat teroittaneet kynsiään.
En hhuomannut että epäilyttäviä läikkiä oli koko sohva täynnä, ja haju sen mukainen. Onneksi ei maksanut paljon, ja paloi hyvin.
Neukuissa käyttävät pehmusteina flokki-kuitua. Se palaa kuin soihtu. Hyvä että poltit, ettei tule tuohon meidän liikkeen vaihtokalustenurkkaan haisemaan. Mina Pavain tarjosi sitä tänne vaihdossa, muttemme ottaneet.
No, kun sytytin, niin aattelin että meni taiteeseen se. Mitä nyt palo tosiaan niin hyvin, että vähän meni autotallin kulmaakin siinä samalla. Ne puujalat ei palaneet. Eli ei ne sit kuitenkaan puuta olleet, vaan jotain sementtiä, jossa puuviilu päällä. Itse sohvan runko olikin kevyt, sellaisesta kierrätyspahvista tehty. Olikohan sitten sementillä koitettu tehdä jykevämpää vaikutelmaa, sitä en tiedä.
Minulla ei ole avainta jolla ostaisit pavainta.
Taiteilijalla ei ole helppoa. Pitäisikö?