Päätin aloittaa jo nytten, jotta saataisiin kaikille parhaat rivit. Valioliiganotteluohjelmassa näyttäisi olevan ainaki seuraavat ottelut:
SAT 30-AUG-03 Aston Villa v Leicester City
SAT 30-AUG-03 Bolton Wanderers v Charlton Athletic
SAT 30-AUG-03 Chelsea v Blackburn Rovers
SAT 30-AUG-03 Everton v Liverpool
SAT 30-AUG-03 Middlesbrough v Leeds United
SAT 30-AUG-03 Newcastle United v Birmingham City
SAT 30-AUG-03 Tottenham Hotspur v Fulham
SAT 30-AUG-03 Wolverhampton Wanderers v Portsmouth
----------------------
Hieman joitain vaikeita, mm. tuo everton - liverpool ei niin selvä. No odotetaa nyt mitä veikkaus kerää listoillensa ja mitä joukkueiden sisällä tapahtuu viikonaikana.
vakio la 30.1
4
232
Vastaukset
- kata
Yritän olla mukana, kommentoin perjantaina kun nähdään mitä viikon aikana tapahtuu. Siirtoikkunakin taitaa umpeutua 31.8.
2 ekaa vihjettä menivät molemmat väärin (tietenkin). Leeds tosin johti ensin, mutta matsin nähneenä täytyy kyllä sanoa että Tottenham ansaitsi voittonsa. Ennen kauden alkua ajattelin että Tottenham on hyvä ja pelasin T:n voittoa kauden ensimmäisellä kierroksella. T kuitenkin hävisi surkeasti VIERASkentällä joten tein siitä ehkä liian tiukan johtopäätöksen...
Coventrykin jäi tasapeliin Ipswichiä vastaan... - Peluri
1. Chelsea - Blackburn 1(x)
- Chelsean uusi omistaja tuo lisää kalustoa, nyt mukana mm. crespo, en tosin tiedä onko vielä tuossa pelissä tuskin. Blackburn on pelannut melko pirteästi hyökkäyksessä, mutta puolustus kusee. Risti varalla.
2. Middlesbrough - Leeds 1 X
-Vaikea veikattava. Middlesbrough on pelannut erittäin surkeasti puolustuksessa, sekä hyökkäyksessä, nyt kuitenki kotiottelu, ja paikka korjata huonoalku, leeds pelannut myös takkuillen.
3. Newcastle - Birmingham 1 (X)
-Newcastle on pelannut kohtuullista, mutta hieman alle tasonsa jäävää peliä. Manulle tuli takkiin kotona 1-2 tiukassa pelissä. Birmingham on pelannut kuin italiassa, omanpään kautta, joten myös risti voi olla mahdollinen. Ei kuitenkaan vierasvoitolla toivoa.
4. Wolverhampton – Portsmouth X 2
Wolves on imenyt 2 pelissään 4 maalia ja hävinnyt kummatkin, ENNEN manua vastaan pelattavaa vieraspeliä. Manun oletettu rökitys laskee moraalia entisestääm ja pirteästi pelannut portsmouth hankkii vähintään tasapelin.
5. Aston Villa - Leicester 1 X
Villa on pelannut melko tiukasti viimepelit, mutta nyt se oivan tilaisuuden, kun vastaan tulee sarjatippujaksi povattu leicester. leicester kuitenkin on pelannut hyviä pelejä, joten tasapelin mahdollisuus on myös olemassa, ja melko korkea sellainen.
6. Bolton - Charlton 1 (X) 2
Bolton on pelannut kotonaan tasan 2-2, charlton voitti taas vieraissa viimepelin 4-0. Kuitenkin charlton on hävinnyt myös 3-0, joten 1 ja 2 paikallaan.
7. Tottenham - Fulham 1
Tottenham vei viimeksi kotonaan leedsin 2-1. Se ei annan fulhamille mahdollisuutta vierasvoittoon, tasapeli voi olla tiukalla, mutta tottenham voittaa.
Siinä valioliiga pelit- *****FiveStarPeluri*****
Aikamoisia vihjeitä,
eli pelin henki näyttää olevan, että
2-3 vaihtoehtoa jokaiseen niin voi saada 11 oikein
700 eurolla pelaten????
Kyllä 8 varmaa pitää aina ensin löytää!!!!!! - kata
*****FiveStarPeluri***** kirjoitti:
Aikamoisia vihjeitä,
eli pelin henki näyttää olevan, että
2-3 vaihtoehtoa jokaiseen niin voi saada 11 oikein
700 eurolla pelaten????
Kyllä 8 varmaa pitää aina ensin löytää!!!!!!Vähän samaa mieltä...
Mieluiten jokainen sanoisi vahvan mielipiteen persuteluineen vain 1-4 kohteesta.
Olen huomannut että englannin 1 divisioonan peleistä saa näppärimmin pitkävedossa isoja kertoimia. Pelit ovat yllätyksellisempiä kuin valioliigassa ja ehkä Veikkauksen "asiantuntijat" eivtä ihan NIIN tarkasti ehdi seuraamaan kaikea mitä divarijoukkueiden maailmassa tapahtuu.
Olen huomannut että siellä(kin) pelifiiliksillä on valtava merkitys tuloksiin ja olen yrittänyt näitä fiiliksiä/haastatteluja jne. lukea eri nettisivuilta ennen pelien alkua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6507989Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4672273Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2332194- 1471764
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi251254Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511239Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule1101158Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65845Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.59806Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7750