Eikö kokoomus saa Sasilta turpaa kiinni.kun mies latelee juttuja ja tekoja ilman päätä ei häntää.Lausunnot aivan Perseestä,teot vielä sen takapuolella!
Älypää
Ministeri
4174
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Sasi on populistisin ja yksisilmäisin poliitikko toisen maailmansodan jälkeen. Sasin kommentti oli suorastaan sairaalloisen POPULISTISTINEN.
Tyypillistä kokoomuslaista hapatusta.
On tainnut kokoomus vajota todella syvälle.
Populismi onkin ollut aina kokoomuksen leipätyö. Nyt se ilmenee kirkasotsaisena kokoomuspolitiikkana populisti Sasissa. Viimeisinä miniteritöinään tekemät muutokset VRssä ym. onkin ehkä laitettava kokoomuksen juonimisiksi. Kokoomuksen politburoon määräys.
Sasin suusta on totuttu odottamaan sammakoita ja sasiliskoja. Nyt tuo miekkonen on kuitenkin harvinaisen oikeassa syyttäessään hallitusta ahdasmieliseksi!
Suurta visionääriä tuohon ei tietenkään ole tarvittuakaan...
mutta tuskin ne omia ajatuksia olivat vaan joku vaan kertoi mitä tulee sanoa.