Onko kellään niksejä, miten juhlamekon sähköisyyttä saisi vähennettyä? Mekko liimautuu ikävästi ihoon kiinni, erityisesti takapuolesta. Voisko siihe suihkuttaa jotain ainetta tms.?
Kitti avusta! =)
Sähköinen mekko liimautuu ihoon:(
4
6301
Vastaukset 4
- hiuslakkaa
Ainakin talvipakkasilla, kun alla ovat olleet sukkikset, olen onnistunut vähentämään sähköisyyttä hiuslakan avulla.
- 112
Olen joskus kuullut että vaatteiden huuhteluaine auttaa. Eli jos meinaa hame tarttua vaikka reisien kohdalta, niin sitä huuhteluainetta levitetään vähän reisien päälle. Olen joskus kokeillut ja auttoi ihan kivasti, kuhan ei rupee läträämään sen aineen kanssa :D
- hyvä kikka
112 kirjoitti:
Olen joskus kuullut että vaatteiden huuhteluaine auttaa. Eli jos meinaa hame tarttua vaikka reisien kohdalta, niin sitä huuhteluainetta levitetään vähän reisien päälle. Olen joskus kokeillut ja auttoi ihan kivasti, kuhan ei rupee läträämään sen aineen kanssa :D
joo. pyöräyttää huuhteluainetta kuin kosteusvoidetta käsiin ja siitä vaan joko sukkiksiin tai suoraan pukuun, ei pilaa pukua, eikä ärsytä ihoa ja ongelma on poissa.
- kosteusvoidetta
Hei, ei kannata juhlamekkoon suoraan suihkuttaa mitään, tai riippuu toki kankaasta. Jos on esim. silkkiä, niin varmasti menee pilalle.
Yks hyvä konsti on, jos esim, käyttää sukkiksia, laittaa iholle kosteusvoidetta, joko suoraan iholle tai sukkiksien päälle ja antaa hetken kuivua ja sitten juhlamekko päälle. Se auttaa oikeesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä3271578Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma311289Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html5011185- 63985
- 73962
- 52740
Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena
Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M109726Mies, olenko ymmärtänyt oikein?
Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen75722Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl468647- 38632