Daewoo huono?

Jope

Sanottakoon nyt heti alkuun,että olen omistanut ainoastaan yhden "aasialaismerkkisen" auton,japanissa valmistetun,vuosina 84-86 (joka muuten toimi ihan hyvin nuo pari vuotta,jotka sillä ajelin).Minulla ei myöskään ole aikomusta luopua nykyisestä,eurooppalaisesta autostani vielä moneen vuoteen.Kun täällä on ollut melko kärkevääkin kritiikkiä Daewoota kohtaan,niin kysyn pelkästä mielenkiinnosta:Mistä ovat lähtöisin nuo kielteiset mielipiteet?Autoahan on myyty Suomessa vasta vähän aikaa.Ajo-ominaisuudet ja eräät muut asiat selviävät tietysti koeajolla,mutta tuskin esim.kestävyys,pikkuvikojen määrä jne.En oikein jaksa uskoa siihenkään,että kovin moni Daewoon haukkuja olisi asunut ulkomailla ja siellä kerännyt kokemuksia kyseisestä merkistä.Perustuuko mielipiteenne lehtien koeajoihin vai mihin?

7

1823

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mikä

      se Daewoo on.Jotain aasialaista ruokaa?

      • Jope

        ...vaan auto,jota valmistetaan Etelä.Koreassa,ja jota on hiljatttain alettu tuomaan myös Suomeen.


    • TIETÄVÄINEN!!!!!

      mun mielestä maailman parhaat autot on:lada,talpotti,transiitti geeäm,camaro ja jetta...että niin ja sillon ne myös ON maailman parhaat autot!;>

    • dewoo

      Jenkki autohan se on ja merkiltään Buick. Ei se huono ole, vaan paremminkin halpa, mutta vain tämä ensi erä.

      • Mossemies

        ne daewoon kaivurit ja muut kodinkoneet olleet suomessa jo vuosikausia, eikä ne ainakaan mitään toivottomia ole...


      • ei merkki autoa tee
        Mossemies kirjoitti:

        ne daewoon kaivurit ja muut kodinkoneet olleet suomessa jo vuosikausia, eikä ne ainakaan mitään toivottomia ole...

        Jos daewoota myytäis suomessa chevrolettina niin kuin idässä, niin kukaan ei haukkuisi autoa . Onneksi näin ei kuitenkaan ole koska muuten olisin joutunut maksamaan autostani (daewoo evanda cdx at ) huomattavasti enemmän.


      • kannattaisi
        ei merkki autoa tee kirjoitti:

        Jos daewoota myytäis suomessa chevrolettina niin kuin idässä, niin kukaan ei haukkuisi autoa . Onneksi näin ei kuitenkaan ole koska muuten olisin joutunut maksamaan autostani (daewoo evanda cdx at ) huomattavasti enemmän.

        kierrättää letukoina tänne jenkkilän kautta, kun dollari on noin syvällä. Evanda tuntui muuten hyvältä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      366
      1378
    2. Mitähän ajattelet

      Nykyään minusta tai meistä tai tapahtuneista?
      Ikävä
      58
      864
    3. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      83
      860
    4. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      115
      844
    5. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      51
      710
    6. Hankkikaa elämä

      Tiedetään että hän on mielenkiintoinen mutta rajansa kaikella.
      Ikävä
      94
      691
    7. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      45
      671
    8. Voisitko mies auttaa..

      Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.
      Ikävä
      48
      566
    9. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      54
      553
    10. Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä

      Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku
      Sinkut
      108
      503
    Aihe