Pulmia

Caroliina

Aion erota Microsoftiin sekä naisnimimerkkien ylenpalttiseen auttamiseen keskittyneestä miehestäni. Kiukuttaa, joten ajattelin luopumani myös em käytiksestä. Kuinka poistan sen koneeltani, entä miten toimia Linuxin asennuksen kanssa?

2

259

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • joopa joo

      Parisuhteeseen liittyvät viestit kannattaa lähettää asianomaiselle palstalle. Jos asia vaivaa, miksi et sulkisi ainakin kotisi Internet-yhteyttä? Auttaminen vaikeutuu oleellisesti tai siirtyy ainakin työajalle.

      Linuxin asennukseen parhaat ohjeet saa varmasti Linux-palstalta. Ongelma ei kuitenkaan ratkea käyttistä vaihtamalla, koska miehesi voi auttaa naisia oli käyttis mikä hyvänsä.

      Mistä tiedät että kaikki naispuolisia nimimerkkejä käyttävät ovat naisia? Paras ja nopein keino saada apua tältä palstalta on käyttää nimimerkkiä "Blondi" tai vaikkapa "Brunette".

    • JokuJossain

      parisuhde jutskat, eri osasto, kiitos.
      Ja loppuviimen nimimerkkihän on vain nimimerkki ei sen vakavampaa. Eli esim. "tiina" voi oikeasti olla Timo tahi vaikka toisinpäin...

      P***** jauhajia ei palstalle kaivata, mutta asiansa jotain tietäviä kyllä...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      86
      5352
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      78
      4714
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      111
      3017
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      87
      2948
    5. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      23
      2514
    6. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      61
      2039
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      25
      1966
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1523
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      114
      1439
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      185
      1328
    Aihe