Vaakunassa todella mielivaltaista touhua portsareilta... perjantaina olis ollu hiphop ilta jota on tullu jo jonkinaikaa odotelua, mut eiköhän nää ylimieliset mielivaltaiset natsisikapoket vesitä senkii homman...sanoivat ovella että oisin ollut liian kännissä ja ei mitään asiaa sisälle, vaikka todellisuudessa olin juonut huikeat 2 keppanaa ja vesiselvänä olin. Ärsyttää ku jää tällaisten mielivaltaisten portsareiden takia hyvät keikat näkemättä... ja tämä ei todellakaan ollut ensimmäinen kerta ja olen kuullut lukuisilta muiltakin samallaisesta toiminnasta... Pistää vihaks!
Vaakunan Ovimiehet
kyrpiintynyt
314539
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Varmaan ne sut selvänä on käännyttänyt. Tuo on paska puhetta. Itse olen tullut käännytetyksi muutaman kerran, mutta aiheesta ja kyllä se minuakin vitutti kun Stam1na jäi näkemättä.
Aivan varmasti olin selvinpäin.. ei oo ollu tapana humaltua vielä kahesta bissestä... mulkkuja ne siellä ovella on, ei vaa varmaa naama miellyttäny
Kyllä muuten pitää paikkaansa. Itse olin autolla liikeenteessä (SELVINPÄIN) ja ovella sanottiin, että ei tänään koska olet juonut liikaa. Siinä yrität sitten selittää että selvinpäin olen. Mutta eipä poken mielipide enään muutu. Ilmeisesti ei pärstävärkki miellyttänyt.
Kaverini oli juonut tasan yhden oluen ja Kharman eräs tyly poke käännytti pois ("olet liian humalassa").
Ikävää kuulla, että Vaakunassakin on jo sama meininki.. Johtajan puheille vaan seuraavan kerran ja alkometri mukaan!
Joo, kyllä huolettais, jos mua pitäisivät juopuneena, vaikka en ois ottanut mitään. Teidän kannattaa varmaan katsoa peiliin ja tarkkailla, missä vika. Ehkä pieni skarppaus ulkoiseen olemukseen ja käytökseen olisi paikallaan.
oma kokemukseni vetää varmaan vertoja noille..sokeripalan näköinen poke ehdotteli sänkyhommia mutta joutui lopettamaan,kun oma akka tuli paikalle..seuraavan kerran en päässyt sisälle kun "ahdistelen henkilökuntaa"...uskomatonta mutta totta.jos olisi parempi ravintola olisin valittanut.En viitsi vaivautua.
mä käyn ihan kuumana
vaakunan portsarit ihan huippusexyjä
Vai selvä olit. Olen nähnyt "selvän", jonka pitoisuus oli 2 promillea.
Miksihän tällaiset "selvät" eivät koskaan kanna promillemittaria mukana ja todista olevansa selvä?? Sillähän tämä selviäis.
Huom. Jos ihminen juo rankasti edellisenä päivänä. Silloin on juopuneen näköinen jo yhdestä oluesta.
vaatii käytöstapojakin ovella vaikka selvinpäin oliskin...
Tervetuloa Mikkelin yö elämään kera loistavien portsareiden!
Jonotettiin Vaakunaan, niin poke sanoi itse että katsotaas minkä näköisiä naamavärkkejä kullakin on jotta viitsii laskea sisään. No huumoriahan se oli, mutta huomasi mitenkä pokella alkoi pokka pettämään kun tommosen "hätäpaskan" päästi.
Käyn Vaakunassa 1-4 kertaa kuukaudessa ja kertaakaan ei ole ollut ongelmia portstarien kanssa. Joskus pohjia on otettu reilumminkin mutta sisään on aina menty, käytös vaikuttaa paljon.
kokemuksia..siis kyllä se käytös ovella vaikuttaa..vaikka olisitkin oikeasti selvä mutta käyttäydyt asiattomasti niin et varmasti pääse sisään ja myös jos olet edellisenä päivänä ollu ryyppäämässä ja juonut sitten kyseisenä päivänä vaan kaksi bissee tms niin saatat vaikuttaa juopuneelta ja jos vielä käytös on kyseenalaista niin ei sillon varmasti pääse sisään..itse tunnen vaakunan portsarit henkilökohtaisesti ja tiedän että kyllä sinne sisään pääsee kun vaa muistaa käyttäytyä..eivät kato naamavärkin perusteella että ketä pääsee sisään ja ketä ei...
ja sanonko mitä. Valkkaavat naaman perusteella ketä sinne otetaan. Kannattaa olla kaveria niiden kanssa jos meinaa päästä sisää
valitus ylemmälle taholle. Kun sama portsarisika saa samantyylisiä huomautuksia, niin eiköhän ylempikin taho ymmärrä, että asiakkaita jää uklopuolelle pelkan portsarisian takia. Turhaan sä täällä mussutat.
Samassa veneessä kaikki, tuskin auttaa tuokaan
Perus suomalaine ääliö apina... "ei se tehoo kuitenkaan, niin en vaivaudu"..... "en mä osaa kuitekaan, niin en tee"..... "en mä kun ei muutkaan"
Näin juuri! Vaakuna on sentään S-ryhmän ravinteli ja jotain pitää tehdä, jos tilanne todella on tuollainen.
Kannattaa myös ottaa huomioon sellainen pointti kuin aikaisemmat visiitit. Jos sitä on sekoillu aikasemmin oikeen olan takaa ni portsarit ei päästä sisään senkään takia.. Ei tietenkään kaikissa tapauksissa näin ole. Kun ravintolaan on menossa niin kannattaa katsoa minkänäköisenä ja kuntoisena sinne menee, eikä pieni skarppaus ole ikinä pahitteeks..
On se kyllä jännä että olen käynyt ko. ravintolassa enemmän tai vähemmän päihteessä jo monia vuosia eikä koskaan ole ollut mitään ongelmaa portsarien tahi muun henkilökunnan kanssa. Ukot tekee sitä ammatikseen eikä varmasti jätä ihan vaan vittuillaksee´n ketään pihalle jos ei aiemmassa käytöksessä tai jossain muussa ole sanomista...
Mikkelin kokoisessa kaupungissa, jossa baarielämä on vuosien saatossa vain hiipunut ja hiipunut, ei todellakaan ole varaa jättää maksavia asiakkaita ulkopuolelle vain siksi että naama ei miellytä. Baarityöntekijän, myös portsarin, työpaikka on siitä kiinni, että ravintolassa riittää asiakkaita.
Joten vika on kyllä ihan asiakkaan omassa käytöksessä. Se on surullista, mikäli vaikuttaa humalaiselta jo parin oluen jälkeen. Mutta se on ihan kunkin oma ongelma, jolle kannattaa pyrkiä tekemään jotain muuta, kuin syyttämään ympäristöä. Mikäli Käyttäydyt asiallisesti, et VAIKUTA humalaiselta ja olet pukeutunut johonkin muuhun kuin lenkkareihin ja urheiluvaatteisiin, niin kyllä sinä pääset ravintolaan tässä kaupungissa sisälle. Älä itke.
mitä vittua sitä nimiä tarvitaan kun on noita "korhosen" firman portsareita ja muutenkin siviilissä leikkii jotain kingiä kaikki no ainakin melkein kaikki,ovat aikoinaan rikkoneet yhden kaverin olkapäänkin leikkaus kuntoon ja nyt niitä kavereita odottaa jossain vaiheessa tuomion päivä tavalla tai toisella ja näyttäähän ne osaltaan sen jo tiedostavan muttei sitä mitä kaikkea voi tapahtua kun eivät menneet sovittelemaan kyseisen henkilön kanssa,no nyt on perässä lakimiehet ja kunnon maksetut hekilöt tekemään jotain mitä tässä ei voi mainita ettei mene uhkailuksi mutta kärsiivät kaikki ja myös läheiset ihmiset kuulema jos ei kunnon korvauksia mene makselemaan aiheuttamistaan vahingoistaan.tämä oli vain teille esim.siitä ettei ne jätkät todellakaan mitään ylitse muiden henkilöitä ole siellä ovella...!!!
ja tuo koski vissiin kharman ovimiehiä ennemminkin vai oliko toi tapahtunut myös tuolla anttolan ravintolan edustalla..? no joka tapauksessa tapaus tiedetään laajasti mikkelissä ja kyllähän siitä puhtaan muuallakin harmi vain että pääsevät yleinsä noista luistamaan kun virkavaltakin on niiden puolella tai mukana jutuissa niin saadakseen oikeutta pitää todennäköisesti tehdä jotain ei niin virallista kautta..? vai mitä...!!!
Voi ristus mitä aaseja täälläkin näkee. Olen käynyt ravintolassa varmasti keskivertoihmistä enemmän, ja kertaakaan ei ole tarvinnut painia portsareiden kanssa. Jos on olkapää mennyt paskaksi niin on se saatanan iso kyynel. Mitäs käytte hillumaan, ja ette usko puhetta, sitten kun tulee runtua niin katkerina kitistään kun niin sattuu, mutta loukattu ylpeys se taitaa nakertaa kaikkein eniten.
No niin Mauno, tuleppas pois sieltä yhteispäätteeltä, on ilta lääkkeen aika.
Ensi kerran kun muutat vielä tuota tekstiäsi hieman, niin ei kaikki heti ymmärrä että itse vastailet omiin juttuihisi.
No kuka "tervejärkinen" enää ees käy Vaakunassa jossa teinipissikset valtaa tanssilattian perseen heilutuksellaan ja ovat niin epäaitoja kun ihmiset vaan olla voi.Käykää vähän aikuismaisimmissa paikoissa.Ja mitä ryöstöä maksaa Vaakunaan 8€ sisään,huh huh.Luulis et sais rahoilleen jtn muutakin vastinetta kun ne itteesä täynnä olevat teinit..Naamassa kilo pakkelia ja ollaan niin isoja neitejä että.Hyi oksettaa..:/
Minä haluaisin nähdä se ihmisen joka on kahden bissen jälkeen VESISELVÄ. Luulen että jos puhallutettaisiin niin ei varmaan menisi läpi tämä "mä mitään oo juonu". Jos olet juonut edes puolikkaan tuopin olutta niin et ole vesiselvä, on se alkoholi siinä mielessä niin ihme aine!
Olen Vaakunassa käynyt selvinpäin, eikä ole mitään ongelmaa ollut, mutta stopparissa on ihan ihme henkilökuntaa. Kerrankin koko paikka ihan tyhjä, mutta porttikieltoa tuli.. Henkilökunta saa kyllä olla ja työajan käyttää vaikka karaokelauluun.. Jokainen tuttu siellä saanut ihan outoa ja ihmeellistä kohtelua. En ymmärrä, että miten sinne on henkilökunta valittu. Mikä töykeys ja ammattitaidottomuus paistaa läpi koko paikasta.
Aikuinen nainen voi pysytellä kotonaan villasukat jalassa. Tietenkin nuoret käyvät ravintoloissa - niinhän mekin tehtiin kun vielä jaksettiin! Pitäisi kyllä joku kalevan tapainen mummolaakso hommata tänne, niin vanhukset vois jorata siellä keskenään.
Vieläköhän vaakunassaa pokena semmoinen lipputandon nuppi
g