Muualla maailmassa Irakin sodan kannattajille alkaa käydä huonosti. Tony Blair on vaakalaudalla, Bushinkin kannatus laskee kuin lehmänhäntä.
Suomi on ainoa maa, jossa Irakin sotaan kriittisesti suhtautumalla on joku joutunut eroamaan pääministerin tehtävästään (tosin kyseenalaisin perustein).
Olisiko aika heittää se ainoa suomalainen Irakin sodan kannattaja myös likakaivoon. Bushin nuoleskelija Lipponen oli selkeästi Irakin sodan kannalla ja siinä yhtä fiksu kuin UMTS-kaupoissaankin: nuoleskelee tyhmä Saksaankin päin.
Lipposen loppu
4
393
Vastaukset
- Terttu
Kopioi ja liitä nyt edes vähän kauempaa pliis, zebra!
- Holo
Lipponen on menneisyyden mies joka laitettiin sivuraiteelle. Paukutelkoon nuijaa siellä eduskunnassa ja kaipa äijä aikanaan pääsee johonkin EU_virkaan eli katoaa suomalaisesta politiikasta. Tervemenoa. Äänestin ennen sossuja. Lipposen aikana en äänestä. Mies on oikea kokoomuslainen ellei enempi oikealla.
- totuus
Zebra olet täysi nuija vieläkö halajat joukkohautoja ja sortoa? NUIJA
- niitä
"nuijia"
Kansainvälinen lakimiesjärjestö, The Union Internationale des avocats(jäseniä lähes 2miljoonaa) on sitä mieltä, että YK:n päämaja pitäisi siirtää pois New Yorkista johonkin neutraaliin, puolueettomaan paikkaan, lisäksi lakimiesjärjestö poistaisi veto-oikeuden turvallisuusneuvoston viideltä pysyvältä jäsenmaalta.
Lakimiesten mukaan YK:n heikkous näkyi ennen Irakin sotaa, kun USA ja Britannia kävelivät järjestön yli ja hyökkäsivät Irakiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16012256
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1525436Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454600Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1353653Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392758Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071656Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3631611Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1021516Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361461