Persut mainostavat Pietua!

Aina kun persut käyttävät PerusS logoa, he samalla mainostavat Pietua ja oikein kybällä! Pietun yritys on pian Pohjois-Karjalan ja kohta koko Suomen ja Pohjoismaiden tunnetuin. Mukava, että persut tukevat ja mainostavat niin kovasti joka päivä Pietua. Jännää.
3175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Pietun ainoa yritys on yrittäminen 50-vuotiaana ensikertalaisena Liperin kunnanvaltuustoon.
Pietun muita "yrityksiä" ei ole koskaan näkynyt veronmaksajien listalla.
Starttirahoja ja muita sosiaalietuuksia sensijaan on ahkerasti haettu.

Äänestä
  • Että tällaista miestä ja hänen yritystään persut aina mainostavat, kun jakavat lehtiä tai muuta puoluekrääsää. Tuskin se oli persujen tarkoitus, mutta niin siinä vain kävi. keu keu

    Äänestä

Tilaisin muutaman perusnuorten nyökkyvätysporukalle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


täysillä! kirjoitti:

Aina kun persut käyttävät PerusS logoa, he samalla mainostavat Pietua ja oikein kybällä! Pietun yritys on pian Pohjois-Karjalan ja kohta koko Suomen ja Pohjoismaiden tunnetuin. Mukava, että persut tukevat ja mainostavat niin kovasti joka päivä Pietua. Jännää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu