Seksikkäin sinkku

321822
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 32

Vanhimmat

sitä jaksaa ol. ei toi wartiainen kyl hullumpi sisko oo näöltään waik sen lauluääni saa kyl kaiwamaan terät esiin.

tos toises äänestykses ny hiukka enempi järkee mut ei siinäkää nii paljon et jaksaisin waiwautuu.

Äänestä
  • myös näin täysheteronaisen silmin katsottuna. Varmaan voittaa ton äänestyksen. Musiikistaan ollaan myös samaa mieltä, en kestä kuunnella yhtään!!

    Joo toi Iltalehden äänestys on turhaakin turhempi (ei sillä ettenkö pitäisi Arppaa "puoleensavetävänä", mutta periaatteessa ärsyttää tommoset höpölöpöäänestykset joita on nykyään joka helvetin sivustolla) mut kyllä mä Ylexin sivuilla kävin äänestämässä GMARia :)

    Äänestä

valita, niin kyllä Ari on seksikkäin. Naisista vaikkapa Mariko, ainakin oli hyvä kuva siitä;)

Ja äänestin himotuimpiakin..

Äänestä

söpöin en ottais noita muita: )

Äänestä

ei kylläkään tossa skaban kuvassa. mistä ne aina onnistuukin löytämään noi lippiskuvat?

Äänestä
  • lippistä vain moshatessaan ja valitettavasti lehtikuvaajat ei käy keikoilla kuvaamassa...

    Äänestä

  • on ilman kirjoitti:

    lippistä vain moshatessaan ja valitettavasti lehtikuvaajat ei käy keikoilla kuvaamassa...

    kun se ottaa lippiksen pois. Mikshän se muuten aina pitää sitä lakkia päässä: )`?
    Sillä oli siinä haastiksessakin se päässä. OK saa olla. Siinä levyn kannessakin aika yök kuva.

    Äänestä

  • on se ihana kirjoitti:

    kun se ottaa lippiksen pois. Mikshän se muuten aina pitää sitä lakkia päässä: )`?
    Sillä oli siinä haastiksessakin se päässä. OK saa olla. Siinä levyn kannessakin aika yök kuva.

    lippis? muusikot(kin) ovat aika taikauskoista väkeä. joillan taviksillakin on onneatuottavat kalsarit aina tärkeissä tilanteissa, esim. yo-kirjoitukset, työhaastattelut, treffit..;D

    Äänestä

Outoja nämä äänestykset, sillä kaikki ovat seksikkäitä omalla tavallaan.

Arin persoona on seksikäs, koska hänessä on ihmisenä paljon tunnetta ja melkein aggressiivista energiaa, joka näkyy musiikin kautta. Ja kaveri suhtautuu intohimoisesti asioihin, joista pitää.

Mutta tunnustaa täytyy, että silmäni (ja käteni) lepäävät mieluummin lihaksikkaassa, ei-välttämättä-mahattomassa, karvaisessa perusjössikässä, joka palvoo runsasmuotoisia naisia. Luojan kiitos makuja on monia!

Äänestä
  • miehistä;). En mäkään ennen kuolannu tollasia ruipeloita, joten Arissa täytyy tosiaan olla sisällä enemmän kuin päälle näkyy. Se on muuttanut mun, ja uskoakseni monen muunkin naisen, musa- ja miesmakua?;))

    Äänestä

Mä tuosta seksikkäin jutusta, ihan naurettavia noi tuollaiset.

Mutta musiikki ratkaisee. Eli himotuinpia on taas naputeltu!

Äänestä

Eli himotuimpia naputtelemaan! hopi hopi...

Äänestä

sexikkäin ja antti tuisku toiseksi seksikkäin. näin tänä vuonna. pilaako lippis arin mahdollisuudet menestyä seksikkyys- ja kesäkollikisoissa?;))

analyseerataanko sitä seuraavaksi?:D

Äänestä
  • Ari pitää lippistä ettei hiukset menis hampaisiin ja voi olla myöskin semmoinen syy että ei olisi niin kuolattava ulkonäkö

    Äänestä

  • tähän että kirjoitti:

    Ari pitää lippistä ettei hiukset menis hampaisiin ja voi olla myöskin semmoinen syy että ei olisi niin kuolattava ulkonäkö

    päässä, perfect!

    Äänestä

  • musaa ja karjalalippis kirjoitti:

    päässä, perfect!

    lippis? kaikkea sitä oppii kun vanhaksi elää. tehdäänkö myös pipoille musiikkia?

    Äänestä

  • kuunteleva kirjoitti:

    lippis? kaikkea sitä oppii kun vanhaksi elää. tehdäänkö myös pipoille musiikkia?

    karjalalippis, vyölaukku ja iso maha

    Äänestä

  • ne ei kuuntele aria vaan kirjoitti:

    karjalalippis, vyölaukku ja iso maha

    tosi suosittu, mutta että vyölakutkin jo kuuntelvat aria. jee.

    Äänestä


  • ari... kirjoitti:

    tosi suosittu, mutta että vyölakutkin jo kuuntelvat aria. jee.

    kun ei oo tota kuuloaistii...

    Äänestä


  • tähän että kirjoitti:

    Ari pitää lippistä ettei hiukset menis hampaisiin ja voi olla myöskin semmoinen syy että ei olisi niin kuolattava ulkonäkö

    liian sexyä hmmm... oot oikeessa. Haluaisin vielä nähdä arin sillain, että hiuksissa olis vähän sellaista pientä kihara lainetta...
    aah.

    Äänestä

En ole kyllä ihan varma, mutta vielä ehtii himotuimpia naputtelemaan! Eli tämän viikon osalta muistaakseni keskiviikkona nollataan tuo lista.

Äänestä

sitä v-alkuista 5-kirjaimista sanaa mielellään käyttää, mutta ei siitä onko se seksikästä?

Äänestä
  • sitä kyseistä sanaa mielellään, ja on valittu tänä(kin) vuonna Suomen seksikkäimmäksi mieheksi;D Kumma, kun Arin kohdalla tuosta kiroilustakin tulee aina niin jotain muuta..;))

    Äänestä

  • käyttää kirjoitti:

    sitä kyseistä sanaa mielellään, ja on valittu tänä(kin) vuonna Suomen seksikkäimmäksi mieheksi;D Kumma, kun Arin kohdalla tuosta kiroilustakin tulee aina niin jotain muuta..;))

    puheenaihetta?

    Äänestä

  • vaihtaa... kirjoitti:

    puheenaihetta?

    itse ymmärtää mistä tässä topikissa puhutaan?;))

    Äänestä

  • vai jotain muuta? Jos tarkoitit niin vittuhan on aika tavallinen sana nykyään, ainaki nuoril.Ei sen oo tarkoitus tarkottaa mitään, se on vaan tapa.

    Äänestä

  • sanaa vittu kirjoitti:

    vai jotain muuta? Jos tarkoitit niin vittuhan on aika tavallinen sana nykyään, ainaki nuoril.Ei sen oo tarkoitus tarkottaa mitään, se on vaan tapa.

    korvaa niinku vittu tota niinku -sanan käyttöä;D

    Äänestä

  • niinku kirjoitti:

    korvaa niinku vittu tota niinku -sanan käyttöä;D

    hyvältä, ja myös haisee hyvältä; ainakin ex-kansanedustajamme provokatorisen rintanapin mukaan.

    Äänestä

  • sinä et taida kirjoitti:

    itse ymmärtää mistä tässä topikissa puhutaan?;))

    Ville Valosta. Ei jotenkin kuulu palstan aihepiiriin :(

    Äänestä

  • puhutaan kirjoitti:

    Ville Valosta. Ei jotenkin kuulu palstan aihepiiriin :(

    puhuttiin kylläkin seksikkyydestä ja vittu-sanan käytöstä välimerkkinä, joten hyvin sopii Villenkin nimi tähän yhteyteen. Onhan jossain mediassakin tituleerattu Aria Lahden Ville Valoksi ja monet jotka diggailee Aria on myös HIM ja Ville Valo -faneja. Pitääkö tätä vielä lisää taivutella sulle?;))

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ariko?? kirjoitti:

http://digiumenterprise.com/answer/survey.asp?sid=208824&answerer=1082&chk=4BN2JYV5&dt=39580.6080236921

Eikun äänestämään jos on tuota mieltä :DD

Tämä on kyl mun mielestä tärkeempi!!
http://ylex.yle.fi/ylex-musiikki/himotuimmat/osallistu&action=form

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu