Joo,koira on vallannut pyörävajan,eli asustelee siellä.Olen säilyttänyt polkupyörääni(joka päivä käytössä)kuistilla ja nyt en enää haluaisi.
Mikähän olisi helpoin tapa saada jonkinlainen katos aikaiseksi?Se voisi olla esim.katon räystään jatkeena..vai voisiko?Jotenkin se kuitenkin pitäisi saada autotallin seinustalle pökättyä.Siis esim.jonkinlainen jatke räystääseen tai sen alle ,pitäis kehitellä,siisti sellainen.Pihamme on aika luonnollinen ja rakennukset puusta, n.30v vanhoja. Joo..naisihminen tässä kyselee apua,isäntä painaa hommia kesisin kylillä,ei tee kotona mitään,elikkä mun huoleni se olis.Siksi mahdollisimman yksinkertainen konsti olis mieleen ,tai jos jollain on vinkkiä mistä vois esim. ostaa jotain tarkoitukseen sopivaa rakennelmaa.
polkupyörälle katos
2
1037
Vastaukset 2
- varastoa tai pergolaa
tai jätekatosta mutta ilman peittävää seinää.
Alla olevassa linkissä viidennessä kuvassa on aitajalka. Eli noilla saat kulmatolpat maahan kiinni. Aitajalkoihin vaan sopivat puutolpat. Tallin viereiset tolpat pidemmiksi ja ulommat lyhemmiksi. Jättäisin hiukan autotallin katon alapuolelle.
Rimalaudoitus tai muutama lauta "seinäksi" tai ainakin tueksi.
Katsohan jonkun jätekatoksen sisälle miten vinokatto on tehty. Ehkä googlettamalla löytyisi myös kuvia.
http://www.rakentaja.fi/index.asp?
s=/suorakanava/tvtulostus.asp?id=497
t. toinen nainen- pyörälle vaja
oli mielenkiintoinen linkki.Kiitos että näit vaivaa,katotaan kuinka ämmän käy..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 117745
- 81696
- 56668
- 46583
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?40567- 60542
Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅44517Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko71516- 26481
- 53463