Mä en tajua....

Mä en tiiä miten päin täs olis, ku pelkään syödä, en haluu ruokaa, mutta sitte oon kuullu että ei voi laihtuukkaan jos ei syö, menee säästöliekille ja ei laihdu, jos syö liian vähän niin sama juttu, sitte ruuassa on kaloreita ja se ällöttää. Mä varmaan hajoan kohta!
6554
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

sama juttu. eläisin pelkällä porkkanalla ja kaalilla , mutta tosiaankin huomasin olevani säästöliekillä eikä enää edes viikon paasto laihduttanut minua kuin puoli kiloa. pakotan itseni syömään päivässä ainakin sen 500 kaloria. pakko. yritä syödä turvaruokia niin että kalorit kohoisivat ainakin siihen 500:aan, mieluummin korkeammallekin. paino alkaa putoomaan kyllä ihan kivasti...

Äänestä

Jos ihminen ei syö niin kyllä se ennenpitkää laihtuu, maalaisjärjen käyttö sallittua.
Lihava nopeammin, alipainoinen hitaammin.

Jos syöt enemmän kuin kulutat lihot/pysyt samassa painossa, jos syö REILUSTI vähemmän kuin kulutat laihdut. Jos on vähän vajetta niin tällöin säästöliekki on ihan asiapuhetta. :)

Äänestä
  • kyllä minulla vain junnasi ikävästi paino samassa n. kuukauden, josta parikyt päivää söin n. 400 kcal / päivä, ja 10 päivään en syönyt mitään. Kusetusta?

    Äänestä

  • AngelWhite kirjoitti:

    kyllä minulla vain junnasi ikävästi paino samassa n. kuukauden, josta parikyt päivää söin n. 400 kcal / päivä, ja 10 päivään en syönyt mitään. Kusetusta?

    tippu viikossa saman verran painoo kun yhdessä päivässä kun söin 1000 kaloria...

    Äänestä

Mulla tulee tippalinssiin, kun luen näitä keskusteluja... anoreksia pilaa ihmisen elämän, MIKSI ANOREKSIA ON EDES OLEMASSA?????????

Äänestä
  • ihmiset luulevat olevansa kauniita kun ovat laihoja luurankoja, vaikka totuus onkin ihan muuta... Käyty läpi joo...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ahdistaa!!! kirjoitti:

Mä en tiiä miten päin täs olis, ku pelkään syödä, en haluu ruokaa, mutta sitte oon kuullu että ei voi laihtuukkaan jos ei syö, menee säästöliekille ja ei laihdu, jos syö liian vähän niin sama juttu, sitte ruuassa on kaloreita ja se ällöttää. Mä varmaan hajoan kohta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu