Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

KUINKA LUJAA TAKAAPÄIN?

Kun mies tulee takaapäin, niin kuinka lujaa miehen tulee liikutella siinä edestakaisin? Onko liian nopea tahti hyväksi ajatellen naista? Kertokaa miehet ja naiset kokemuksianne ja tuntemuksianne!
74183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Omien kokemusten mukaan mitä lujempaa sen paremmalta tuntuu kummastakin osapuoleta, mutta asian kanssa pitää olla varovainen. Nainen on siinä asennossa sellasessa asennossa missä mies voi vahingossa työntyä helposti liian syvälle ja sillon naista sattuu. Toki voi ensin ihan kokeilla voiko tällaista tapahtua ja kannattaakin, ettei sitte kesken täyden touhun käy vahinkoa.
Nopeuteen sen verran, että mitä nopeammin sen paremmalta tuntuu. Mutta "luistosta" pitää pitää huoli.

Äänestä
  • Sinusta "mitä nopeampi sen parempi" vai? Itse olen ihan eri mieltä. Aktin aikana pitää vaihdella nopeutta ja syvyyttä (!) ja kuulostella partneria. Kanin lailla tökittävä mies on RAIVOSTUTTAVA.

    Äänestä

  • Nainen kirjoitti:

    Sinusta "mitä nopeampi sen parempi" vai? Itse olen ihan eri mieltä. Aktin aikana pitää vaihdella nopeutta ja syvyyttä (!) ja kuulostella partneria. Kanin lailla tökittävä mies on RAIVOSTUTTAVA.

    Ehkä ilmaisin itseni vähän väärin. Toki tahdin vaihtelu on hyvästä ja sitä pitää harrastaa. Ja välillä pitää jopa "taiteellinen paussi". Mutta loppua kohden kannaattaa kiihdyttää. Ainakin sillä konstilla itselläni ja vaimoni mielestä orgasmi tuntuu kaikista parhaalle.
    Tarkoitukseni ei tietenkään ollut, että pitää leikkii kania koko aktin ajan. Tietysti pitää olla mielikuvistusta jne ja partneri on tärkein siinä hommassa.

    Äänestä

itse sinä saat päättää sen kuinka lujaa hyvältä tuntuu juuri takapäin ja syvälle menee ehkä tuntuu paremmalta kuin toisin päin mutta se on mun mielipide vain

Äänestä
  • Kunhan olet varovainen, voi tehdä miten vaan. itseäni ja ystäviäni sattuu, jos mies työntyy liian syvään. joten jos et työnnä ihan pohjaan asti, voi tempo olla lujempi.

    Äänestä

pitää aloittaa varovasti ja edetä molempien halujen mukaisesti sillee, että nainen ehtii rentoutua täysin. jos en ite ole rentoutunut kokonaan, rupee herkästi sattumaan. lopussa voiki sitte paukuttaa sydämensä kyllyydestä:)

Äänestä

Tosi lujaa... rajusti ja syvälle...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hale kirjoitti:

Kun mies tulee takaapäin, niin kuinka lujaa miehen tulee liikutella siinä edestakaisin? Onko liian nopea tahti hyväksi ajatellen naista? Kertokaa miehet ja naiset kokemuksianne ja tuntemuksianne!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu