SIEMENTEN MYYNTI?

Nyt tarvittaisiin jostakin lakipykälä tai todella luotettava lähde että SAAKO Suomessa myydä Cannabiksen siemeniä tai esim. vesipiippuja vaikkapa webkaupan välityksellä?
41021
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllä pitäisi voida myydä. ei siitä ainakaan huumausaine rikoksena voida syyttää.

Äänestä

Vesipiippuja useampikin Suomalainen verkkokauppa. Siementen myyntiä ei laki kiellä, mutta jotenkin tuntuu että kannabiksen siemeniä myyvä kauppa kuitenkin laitettaisiin kiinni. Muistaakseni näin on käynyt jollekin tätä yrittäneelle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


apuava-apuva-apuuuva kirjoitti:

Nyt tarvittaisiin jostakin lakipykälä tai todella luotettava lähde että SAAKO Suomessa myydä Cannabiksen siemeniä tai esim. vesipiippuja vaikkapa webkaupan välityksellä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu