ensimmäinen ultra

hei! ensimmäinen ultra takana, neuvolassa oli ihmeellinen täti, ei oikein kertonut mitään enkä rohjennut kysyä (hölmö minä).. sain ultrakuvan, kysyisinkin nyt että vasemmassa alakulmassa oleva senttimetri (cm) luku, niin mitä se tarkoittaaa?
2472
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

niin tarkoitin kuitenkin että oikeassa alakulmassa

Äänestä

mulla ei siinä kuvassa oo mitään oikeassa alakulmassa, mutta olisko pää-perämitta?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äi mietityttämään kirjoitti:

hei! ensimmäinen ultra takana, neuvolassa oli ihmeellinen täti, ei oikein kertonut mitään enkä rohjennut kysyä (hölmö minä).. sain ultrakuvan, kysyisinkin nyt että vasemmassa alakulmassa oleva senttimetri (cm) luku, niin mitä se tarkoittaaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu