Kun taas yleensä mies yrittää olla ihastuneena mahdollisimman mukava. Miestä sit voidaan sanoa ylimieliseksi tai kusipääksi, mutta jos nainen käyttäytyy ärsyttävästi, se kuitataan vaan naiselliseksi oikkuiluksi tai sanomalla "sellaisia ne naiset on". Mikä oikeus naisilla on olla kettumaisia ja pompottavia ? Miksei kukaan nainen ole samalla ihastunut/rakastunut ja enkeli miehelle, sillähän tavalla sen miehen saisi ?
Ihastuneet naiset v***umaisia
6
1359
Vastaukset
- Jamppa
Taisit jäädä ilman pillua?
- ..vaikka en kyllä naisena n...
Olen omien ystävieni osalta huomannut kuvailemasi ilmiön - miehille ollaan tosi ilkeitä, ja pahinta, että juuri ihastuksen varjolla. En tiedä, mistä johtuu.. Olisiko vain tarve ottaa edes jotakin kontaktia, eikä tiedetä, miten se tehdä. En tiedä.
Itse pidän sellaista miestä kohtaan loukkaavana, koska mielestäni kenenkään ei tarvitse kuunnella ilkeilyä - siitäkään huolimatta, että tietäisi kyseessä olevan ihastumisen.
Itse olen omaa aikoinani omaa ihastustani - nyt seitsemän vuotta vierelläni elänyttä kihlattuani -lähestynyt kuvailemallasi tavalla "enkelinä", hellyyttä osoittaen. - AngelDeAmor
Umpirakastuneena ja ihastuneena maailman upeimpaan mieheen en voi kuin hämmästellä!
Miten joku voi olla v...mainen sellasista miestä kohtaan jota kohtaan tuntee syvästi ja jonka kanssa unelmoi yhteisitä hetkistä, se ei ole loogista eikä hyväksyttävää.
Tosin olen huomannut että naiset ovat yleensäkin miehilleen ilkeitä ja tylyjä, jopa avo- ja avioliitossa. Miksi miehet sietävät sellaista?
Miksi mies kerta toisensa perään edellisestä naisesta erottuaan valitsee samanlaisen riivinraudan, joka sitten taas jonkun vuoden päästä ottaa ja pettää ja lopulta lähtee.
¨
Eikö Suomalainen mies kuitenkin ansaitsisi parempaa, hellyyttä, rakkautta, huomioonottamista ja ehkä vähän palvontaakin?
Koska kuitenkin meillä on täällä mukavat miehet jos vertaa moniin muihin maihin, paljon vähemmän väkivaltaa kuin esim Välimeren maissa. Miehet eivät vaadi meiltä naisilta mahdottomia saamme opiskella ja käydä työssä sen sijaan että meidät naitettaisiin suoraan ala-asteelta jollekin 50-lle papalle.
Miettikääpäs sitä!
Ja jokainen nainen joka tuntee piston sydämessään, yritäpä tehdä jotain, ei hymy ja hellä kosketus kuluta ketään loppuun.
Itse palvon rakastani ja tekisin hänen vuokseen melkein mitä vaan, jopa kärsin sielun- ja ruumiintuskia.
Kun vain saan osoittaa sen hänelle ja rakastaa häntä aina ja ikuisesti, ehdoitta, palvoen. - Twilight
Joo, munki porukast löytyy näitä tapauksii, mut en tiiä miks ne on sellasia. Aloin vaan miettii, ja tajusin et oon tainnu ittekkin olla viimesimmälle ihastukselle vähän inhottava, vaikken tarkotuksella. Edellinen jätkä petti, ja en oo ihan 100% yli. Enkä saa selvää mitä tä yks haluu, tai kuin vakavissan se on. Enkä tiiä kuin nopeesti pystyn ite etenee, niin tulee ehkä vähän paskalla tavalla kiskottuu kundii takas. Eikai se oo hyvä syy, mut oikeesti en haluis olla inhottava. Musta vaan tuntuu et jos meen puhumaan hankalasta erosta tyyppi ottaa jalat alle, ja vähän äkkii... Ehkä mul on kohtalon tovereita, jotka miettii "Onko se vai eikö ole. Ollakko vai eikö olla..."
- Veemäinen
On tullut oltua veemäinen ihastuksen kohteelle sellaisissa tapauksissa, että juttu ei ole oikein edistynyt. Tarkoituksena on ollut saada aikaan kipinöintiä (vaikka huonollakin tavalla), kun miehen sytytys on mielestäni ollut kovin hidas. Kettuilemalla nainen siis yrittää saada aikaan ratkaisua, että ilmaisisit, mitä ajattelet. Sano näille veetuilijoille suoraan, jos et ole kiinnostunut heistä. Ehkä he silloin ymmärtävät jättää sinut rauhaan.
- Juup
Kumma juttu tosiaan. On omalle kohdallenikin sattunut pari kertaa, että nainen on käyttäytynyt välinpitämättömästi, ylimielisesti tai vittumaisesti minua kohtaan. Sitten käykin ilmi, että se onkin ihastunut ja käytös on johtunut siitä! Aika omituinen tapa osoittaa ihastuminen!
Kai se on sitä, että se oma ihastuminen yritetään kieltää. Kun vittuilee, silloin ei voi olla ihastunut? Ts. se ihastuminen pelottaa niin paljon, että se yritetään kumota esittämällä mahdollisimman vähän ihastunutta, vaikka haluttaisi niin hemmetisti. Ihminen on outo otus!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242441Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3472057Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä261902Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o101723Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581508Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121052Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181029- 55890
- 63875
Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?2838