tämä iljetys hyväksikäytti synnytyksen jälkeisestä masennuksesta kärsivää äitiä (ilmeisesti imettävä vielä) ja katsoi hyväksi tartuttaa tähän myös sukupuolitaudin.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200805137648375_uu.shtml
Pappi menetti kappalaisen oikeutensa
12
584
Vastaukset
- saavat rangaistuksen
Hyvä, että iljetykset saavat rangaistuksensa. Kyseessä oleva henkilö on minullekin tuttu eräästä yhteydestä.
Siitä taas nousee kysymys, miksi kaikenlaiset retaleet ja ateistit änkeävät kirkon työhön. Luulevatko he siten saavansa helpommin käytettyä hyväkseen ihmisen heikkoa tilaa? Olisivat edes rehellisesti ateisteja ja toimisivat tehtävissä, joissa ei tarvitse olla sielun paimen. Mutta ei ateisti ole noin rehellinen, vaan umpikiero ja vilpillinen.- Meikku-matelija
"Olisivat edes rehellisesti ateisteja ja toimisivat tehtävissä, joissa ei tarvitse olla sielun paimen."
Vai ovat jo rappiokristitytkin ateisteja. Ei mee ateistit kyllä kelpuuteta joukkoomme jumalaan uskovia, vaikka olisivat ihan pappismiehiä. Jos ko. pappi uskoo jumalaan, hän ei kertakaikkiaan voi olla ateisti. Jos hän uskoo raamatun jumalaan, niin kyllä hän on jokaisen kristityn uskonveli, halusit sinä sitä tai et. Koeta nyt vaan hyväksyä, että kaikissa ihmisryhmissä on rappioporukkansa, kuten myös eettisesti toimivat ja vastuuntuntoiset yksilönsä. Tämän papin toimet vain osoittavat, että pelkkä usko ei sitä moraalia ja oikeamielisyyttä tuo, jos ei sen lisäksi ole halua kehittyä ihmisenä. Vaikka usko voi olla jollekin välttämätön innoittaja, niin aina tarvitaan myös omaa panostusta ja halua kehittyä. - saavat rangaistuksensa
Meikku-matelija kirjoitti:
"Olisivat edes rehellisesti ateisteja ja toimisivat tehtävissä, joissa ei tarvitse olla sielun paimen."
Vai ovat jo rappiokristitytkin ateisteja. Ei mee ateistit kyllä kelpuuteta joukkoomme jumalaan uskovia, vaikka olisivat ihan pappismiehiä. Jos ko. pappi uskoo jumalaan, hän ei kertakaikkiaan voi olla ateisti. Jos hän uskoo raamatun jumalaan, niin kyllä hän on jokaisen kristityn uskonveli, halusit sinä sitä tai et. Koeta nyt vaan hyväksyä, että kaikissa ihmisryhmissä on rappioporukkansa, kuten myös eettisesti toimivat ja vastuuntuntoiset yksilönsä. Tämän papin toimet vain osoittavat, että pelkkä usko ei sitä moraalia ja oikeamielisyyttä tuo, jos ei sen lisäksi ole halua kehittyä ihmisenä. Vaikka usko voi olla jollekin välttämätön innoittaja, niin aina tarvitaan myös omaa panostusta ja halua kehittyä.On tietenkin selvää, että atterukatkaan eivät halua tunnustaa joukkoonsa teeskentelijää, joka on leikkinyt pappia! Kristityksi uskovaksi ei tuollainen tietenkään kelpaa.
Mutta mistä tämä ateistien halu leikkiä pappia oikein juontaa alkunsa? Helposta leivän hankinnasta? Halusta pilata kirkon maine Pohjois-Korean tyyliin? Laiskuudesta? Älyllisestä epärehellisyydestä? Pappeinahan toimii paljon sellaisia, joilla ei ole edes kunnollista peruskokemusta kristinuskosta, mutta silti pitää leikkiä niin pappia. Miksi tällaiset leikki-uskovaiset yleensäkään hakeutuvat kirkon hommiin? - päätellen
saavat rangaistuksensa kirjoitti:
On tietenkin selvää, että atterukatkaan eivät halua tunnustaa joukkoonsa teeskentelijää, joka on leikkinyt pappia! Kristityksi uskovaksi ei tuollainen tietenkään kelpaa.
Mutta mistä tämä ateistien halu leikkiä pappia oikein juontaa alkunsa? Helposta leivän hankinnasta? Halusta pilata kirkon maine Pohjois-Korean tyyliin? Laiskuudesta? Älyllisestä epärehellisyydestä? Pappeinahan toimii paljon sellaisia, joilla ei ole edes kunnollista peruskokemusta kristinuskosta, mutta silti pitää leikkiä niin pappia. Miksi tällaiset leikki-uskovaiset yleensäkään hakeutuvat kirkon hommiin?kristinusko on sinussa saanut oivan kasvualustan.
Jeesustelu on jeesus-uskon korkein olotila: pappikin muuttuu siinä ateksi. Ketä luulet huijaavasi? - Meikku-matelija
saavat rangaistuksensa kirjoitti:
On tietenkin selvää, että atterukatkaan eivät halua tunnustaa joukkoonsa teeskentelijää, joka on leikkinyt pappia! Kristityksi uskovaksi ei tuollainen tietenkään kelpaa.
Mutta mistä tämä ateistien halu leikkiä pappia oikein juontaa alkunsa? Helposta leivän hankinnasta? Halusta pilata kirkon maine Pohjois-Korean tyyliin? Laiskuudesta? Älyllisestä epärehellisyydestä? Pappeinahan toimii paljon sellaisia, joilla ei ole edes kunnollista peruskokemusta kristinuskosta, mutta silti pitää leikkiä niin pappia. Miksi tällaiset leikki-uskovaiset yleensäkään hakeutuvat kirkon hommiin?Jatka vaan samaan malliin. Uskottavuus on vielä vähän siin ja siin. Mä en ainakaan usko, että kukaan voi olla oikeesti noin höynä. Vai ootko muka joskus nähnyt?
- Kössönöm
tuossa uutisessa oli kyse.
- Kössönöm
saavat rangaistuksensa kirjoitti:
On tietenkin selvää, että atterukatkaan eivät halua tunnustaa joukkoonsa teeskentelijää, joka on leikkinyt pappia! Kristityksi uskovaksi ei tuollainen tietenkään kelpaa.
Mutta mistä tämä ateistien halu leikkiä pappia oikein juontaa alkunsa? Helposta leivän hankinnasta? Halusta pilata kirkon maine Pohjois-Korean tyyliin? Laiskuudesta? Älyllisestä epärehellisyydestä? Pappeinahan toimii paljon sellaisia, joilla ei ole edes kunnollista peruskokemusta kristinuskosta, mutta silti pitää leikkiä niin pappia. Miksi tällaiset leikki-uskovaiset yleensäkään hakeutuvat kirkon hommiin?tuosta papista ateistin sait? Kirkkoon tuo kuuluu, eikä papin oikeuksiakaan viety pois.
- Kössönöm
päätellen kirjoitti:
kristinusko on sinussa saanut oivan kasvualustan.
Jeesustelu on jeesus-uskon korkein olotila: pappikin muuttuu siinä ateksi. Ketä luulet huijaavasi?kunhan yrittää ärsyttää.
puolin ja toisin. Voi vain ihmetellä kuinka paljon kärsimystä mahtuu yhden ihmisen elämään.
- bubastis.babustis
Molemmat olisivat saaneet asianmukaista apua ja hoitoa lääkäriltä. Mikä meni vikaan?
On ikävää että usko tai virka estää ihmistä saamasta toimivaa hoitoa. Sukupuolitauti ei lähde papilta rukoilemalla, ja jeesus ei suojellut naista.
- moosegoose.e
Raamattuhan kehottaa myymään ylimääräriset tyttäret huoriksi ja sallii vieraiden, omaan porukkaan kuulumattomien naisten prostituution.
- jmp35
Susia lammasten vaatteissa,ja leipäpappeja,surettaa todella uskovaisten pappien puolesta,pitäisi testata paremmin papeiksi pyrkiviä ja heidän moraaliaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk1716432Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit6933913SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit1383213Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no3612981Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti242294"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –1582050Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a7091929SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?581552Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re271522Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4901502