Hääkampaus ja häämeikki?

Kertokaa mistä kannattaisi kysyä hääkampauksen ja häämeikin tekijää? En ole asunut täällä kauan ja en oikein tunne paikkoja. Iisalmen ja Kiuruveden alueella olevat kampaamot.
3684
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Parturi-kampaamo Anneli Hakala. Siellä onnistuu molemmat sekä meikkaus että kampaus. Kyseinen liike on Kiuruvedellä, torin laidalla. Suosittelen. Ai niin ja ONNEA jo etukäteen.

Äänestä
  • kampaamo carita, Iisalmessa. Muistelen että sielläkin meikkaus on mahdollista. Mutta senhän tietää kun kysyy.

    Äänestä

ole hyviä kampaamoita, paitsi jos haluaa mummotyyliä. Kannattaa mennä Iisalmeen. Kulttuurikeskuksella oli yksi hyvä mutta nimeä en nyt muista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


missä... kirjoitti:

Kertokaa mistä kannattaisi kysyä hääkampauksen ja häämeikin tekijää? En ole asunut täällä kauan ja en oikein tunne paikkoja. Iisalmen ja Kiuruveden alueella olevat kampaamot.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu