sydänäänistä

sydänäänet on kuulunu 11-14 viikolla?
5447
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

mut vauvan sydän löi 155 viikolla 12 3.

Äänestä

meidän vauvalla oli 145. Neuvolan hoitaja sanoi, että täytyy olla yli 120 ja, että syke vaihtelee päivän aikana vauvan aktiivisuuden mukaan.

Äänestä

kuunneltiin varmaan joskus siinä rv12 kohalla ja joka kerta ollut sama 150. Nyt menossa rv27

Äänestä

dopplerilla kuuntelin, niin 150 kertaa minuutissa

Äänestä
  • 9vk:lla 140

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuinka tiheät kirjoitti:

sydänäänet on kuulunu 11-14 viikolla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu