audi a6 automaattivika

Tuli audin automaattiin outo vika,piti normaalisti lähteä pihasta liikkeelle,niin laatikossa on jatkuvasti ykkönen päällä,ei vaihda muita vaihteita paitsi pakki toimii,onko kellään tietämystä??auto on 1995 mallia.
4388
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

vaihtaa öljyt ja suodatin, jos ei ole aikoihin vaihdettu.

Äänestä

Kyllä vika on isompi koska ei öljyvaihto korjaa noin suurta ongelmaa.

Äänestä

on kunnossa jo,oli mennyt vikatilaan korjaantui muistin nollauksella.

Äänestä
  • laatikon moninapaliitosten hapettuma. Liitin sijaitsee laatikon takaosassa. Jos siis ongelma uusii, kannattaa tarkastaa liitin ja pistää dödöö liittimeen, jos on hapettumia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hpp211 kirjoitti:

Tuli audin automaattiin outo vika,piti normaalisti lähteä pihasta liikkeelle,niin laatikossa on jatkuvasti ykkönen päällä,ei vaihda muita vaihteita paitsi pakki toimii,onko kellään tietämystä??auto on 1995 mallia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu