niin..olen vaaka[n] ja toivottoman ihastunut skorpioniin[m]. tiedän ettei vaaka-skorpioni ole mikään mahtavin yhdistelmä mutta aina kannattaa yrittää..;) eli miten uskaltaisin lähestyä tätä sulkeutuvaa ja melko rauhallista henkilöä varsinkin kun itsekkin olen melko sulkeutunut ja ujo? tepsiikö esim. joku pieni vilkuilu ja hymyily tai jtn..?:) [aloitetta minusta ei kyllä taida olla tekemään..xþ]
miten lähestyä skorpionia?
.:inluv:.
62270
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
...me skorpionit olemme hyvin varmoja persoonia,ja usein miten tiedämme mitä tahdomme.Vaikea on neuvoa miten sun pitäisi lähestyä häntä.Se on nimittäin niin,että jos yrität olla muuta kuin olet,voit pilata mahdollisuutesi kokonaan.Yksikin väärä temppu,jos leikillisesti sanoisi,niin peli on pelattu.Muistithan ottaa myös sen tosi asian huomioon,kiinostatko sinä kyseistä miestä?
Sydän sen lopulta kertoo...
Niin, elikkä Kyllä uskon, että skorppiooni- miehiin katseet ja muu katse flirttailu tehoaa. Eikä läheskään kaikki skorppioonit ole ujoja ja sisään päin suuntautuneita. Täytyy muistaa, että skorppioonit ovat myös "tulisia" luonteeltaan... Vakavan paikan tullen kyllä he hoitavat homman ja tekevät aloitteen. Myös teksti viestit ja sähköposti ym. voisi olla hyvä idea!!!! ONNEA!! Ellet ole jo kenties onnistunutkin!!!!
No ollaanhan me skorpioonit ehkä semmosia jöröjukkia joittenki mielestä mutta niinku kyteviä tulivuoria taas toisaalta...Joskus liiankin hiljaisia,mutta osaisittepa lukea ajatuksiamme! Ja takaan että niitä on. Eihän "meitä" tartte "iskeä" jos haluaa seurakseen.Kyllä
aivan normaali puhe tehoaa. Ei mitään turhaa lässynlässyä.Me ilmoitamme itsestämme jos kaikki on ok!Varo kiintymästä liikaa jollet ole tosimielellä liikenteessä!
Yleensä skorppareilla on jotkut näkymättömät antennit, joilla ne tutkailevat ympäristöään ja ihmisiä. Ovat siis herkkiä erilaisille tuntemuksille.
Tee siis näin: kun näet hänet seuraavan kerran, ajattele vain yhtä suurta ja punaista sydäntä ja katsele samalla tiukasti/hellästi silmiin. Kyllä skorppari pian tajuaa yskän ja sen jälkeen voittekin jo alkaa hymyilemään tavatessanne ja voit kysyä treffeille. Miesskorppari ei ainakaan hämäänny, vaikka nainen tekisi aloitteen. Ne pitävät sitä vain kiinnostavana. Jos olet mies, niin pyydät tämän tuijotusjutun jälkeen häntä ulos kahville tms. Siitä se lähtee.
Good luck ;-)
....oletko aivan varma että haluat edes yrittää. Kerron tässä vain oman kokemukseni. Olen skorppari ja nainen, exäni oli vaaka ja emme todellakaan sopineet yhteen. Ehdimme olla yhdessä 10 vuotta, kunnes erosimme. Tunsin koko liittomme ajan etten saanut hänestä tarpeeksi vastusta. Ja hän on kertonut ettei koskaan tiennyt miten olisi pitänyt olla. Skorppari on oletettavasti vaikein tähtimerkki,ja vaatii kumppaniltaan kaiken,haluaa määrätä kaikesta ja samaan aikaan haluaa kumppanin olevan vahva ja myös määräilevä. Skorppari on erittäin mustasukkainen ja omistushaluinen. Haluan myös että kumppanini on koko ajan kiinnostunut minusta, mutta samanaikaisesti se ahdistaa.Olen nyt naimisissa kalamiehen kanssa. 9 vuotta on taisteltu ja rakastettu ja olen aivan varma, että veden merkit kuuluvat toisilleen. Eihän kaikki skorpionit ole yhtä kamalia kuin minä, joten onnea yritykselle. En muuten usko, että pienet hymyt tehoavat, ota vaan rohkeampi lähestymistapa.