Ihmettelen

miten KRP ja virkavalta voi WC asiassa olla näin pihalla?? En voi ymmärtää,etteivät ole saaneet mitään tutkimuksissaan aikaiseksi. Olisihan toiminnan luonteesta pitänyt jo aikoja sitten tulla päätös ja asialle piste mutta kun ei!!! Missä viipyy lopullinen tuomio?????
2471
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

lopullisen tuomiosi kun jaksat odottaa. Luuletko tosissasi, että tutkinta näin lyhyessä ajassa saadaan tehtyä loppuun. Norjassa huijausjuttu vei tutkinta-aikaa kaksi vuotta, minkä KRP:n nainen arvioi Wincapitankin kanssa käyvän.

Äänestä

toimii

valitettavasti Suomessakin on annettu verkostomarkkinointi firmojen toimia (MLM tms. people franchise) vuosia ja järjestäytynyt rikollisuus on tunkenut lonkeronsa laajalle yhteiskunnassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


todella..... kirjoitti:

miten KRP ja virkavalta voi WC asiassa olla näin pihalla?? En voi ymmärtää,etteivät ole saaneet mitään tutkimuksissaan aikaiseksi. Olisihan toiminnan luonteesta pitänyt jo aikoja sitten tulla päätös ja asialle piste mutta kun ei!!! Missä viipyy lopullinen tuomio?????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu