en tiedä onko tämä normaalia, rakastanko vain ruokaa niin paljon vai meneekö syömiseni vähän yli. kun on nälkä, syön hirveitä määriä ja nimenomaan epäterveellisesti. asun vanhempieni kanssa, ja äiti on tottunut ostamaan kaapit täyteen herkkuja. kun tulen nälkäisenä kotiin, en pysty vastustamaan kiusausta, vaan tyhjennän kaikki kaapit itkien ja tietäen ettei siinä ole järkeä, mutten voi itselleni mitään. olen kieltänyt äitiäni ostamasta herkkuja, mutta turhaan. kun näen keksit ja suklaan, tulen vihaiseksi ja masentuneeksi, eikä ole muuta vaihtoehtoa kuin syödä kaikki. joskus yritän paastota ja tavallaan kostaa äidille, mutta aina lopulta ratkean. voin kerralla syödä nuudeleita, jätskipaketin, keksipaketin, puolikkaan suklaalevyn, pullan.. viikoiksi tarkotetut herkkuvarastot kuluvat minulta hetkessä. tuntuu ettei tämä ole enää normaalia. mikä ajaa BEDiä sairastavan ahmimaan, ja mitä he syövät ahmimiskohtauksen iskiessä?
apua, ahmimiskohtaus!
5
2348
Vastaukset
- tyynyliina kyynelissä
et ole yksin. en tiedä mitä tekisin, mutta tällästä tää on ollut mulla jo vähän alle vuosi.
nimim. tänään alotin aamuni vetämällä kokonaisen leivän (400g) ja puoli litraa jäätelöä. Hieman myöhemmin meni 13 suolaista muffinssia, jotka leivoin eväiksi töihin otettavaksi. Olivat kyllä aika pieniä, kaloreita alle 60 per kpl. sitten semmoinen litra piimä mehukeittoa. ja vielä annos pastaa ja kanakastiketta plus omenoita.
jaksaisin ehkä vielä jotenkin kestää tän ajatuksen tän päivän syömisistä, ellei tää olis kaikenlisäksi ollut jo kolmas päivä putkeen lähes samalla tavalla vedettynä. vituttaa.
kaiken tuon lisäksi mitä olen tänään jo ahtanut sisääni mietin koko ajan jos kävisin vielä kaupassa hakemassa suklaata kun vähän tekisi mieli. syön itteni vielä perikatoon. palkalla piti ostaa muutakin kuin vain ruokaa.- terapian tarpeessa..
Niin.. ihan sama täällä.. syön itseni kohta hengiltä, tai siltä ainakin tuntuu että sydäri on lähellä kun illalla käpertyy mahansa viereen nukkumaan..
aamulla syön pari leipää ja kahvia, töissä pienet eväät ja jonkun hedelmän , mutta sitten illalla töistä tultuani syön koko valveillla olo aikani, ihan mitä tähänsä ja aivan taukoamatta...
sairasta.. hävettää ja maha vaan kastvaa... pitäis lahduttaa kesäks, mutta minäpä näköjään lihotan itseäni kesäkuntoon..
hävettää senkin takia, että minulla ei ole nälkä missään vaiheessa, syön huvikseni enkä juurikaan syödessäni tunne huonoa omaatuntoa vaan lähinnä seuraavana päivänä kun muistelen mitä kaikkea tulikaan syötyä..
terapian tarpeessa uskoisin olevani..
- ...........
Olen tehnyt koneelleni kansion joka on täytetty läskien ja laihojen naisten kuvilla. Ainakun tekee mieli syödä jotain ylimääräistä niin selaan ne.
Yleensä nälkä lähtee mutta jos ei lähde niin rupena kuuntelemaan musiikkia. Itselläni toimii "perfect lie" -biisi.- Brrbrr
Itsekin olen yrittänyt tuollaista vihkosta tehdä. Erityisesti auttaa siinä, kun on omia kuvia ja "läskien ja laihojen kuvia". Mutta sitten kun tulee vaan se pakonomainen tarve ja marssii jääkaapille, ei sitä sitten ajattele, että en ikinä laihdu tai näytä niin hoikalta kun ne jotkut siellä vihkosessani.
- cacasca
Brrbrr kirjoitti:
Itsekin olen yrittänyt tuollaista vihkosta tehdä. Erityisesti auttaa siinä, kun on omia kuvia ja "läskien ja laihojen kuvia". Mutta sitten kun tulee vaan se pakonomainen tarve ja marssii jääkaapille, ei sitä sitten ajattele, että en ikinä laihdu tai näytä niin hoikalta kun ne jotkut siellä vihkosessani.
Ja mulle tulee ainakin olo, että "no laihdutan sitten huomenna", ja vedän sellaisen nollan kalorin päivän, jos toisenkin. Ja sit voi taas syödä 5000 kaloria ilman ongelmaa... Ja sit taas paastoa. Ja syömistä. Ja oksentamista. Ja sit taas syödään... Ihan kamalaa...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658