onko vihjepuhelinta

tai sivua netissä, jonne voisin ilmoittaa nimettömänä wincapita-värväreiden nimiä? Tiedän nimeltä useita, jotka ovat olleet mukana lähes alusta alkaen ja käärineet liiviinsä kymmeniä - jopa satojatuhansia euroja.

Missään tapauksessa en uskalla antaa vinkkiä julkisesti, sillä tuossa huijariringissä on ollut myös todella pahoja poikia.

Terv. ninim. "huijarit hirteen"
4594
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kuulemma menee 2 vuotta tutkinnassa, jos lasketaan
että yksi poliisi kuulustelee päivässä 2 henkilöä..
20 poliisia * 20 päivää kk * 2 = 800 kuukaudessa
eli pelkät kuulustelut vievät vuoden.
Pitäs kai ne pöytäkirjat kirjoittaa puhtaaksi ja ponzoreiden lisäkuulustelutkin vielä päälle,
veikkaan oikeudessa joskus 2012 siitä hoviin 2014 ja korkeimpaan 2016 päätös joskus 2018
et silleen..
Rahanjako alkaa ehkä 2019, jos jäi jotain..

Äänestä

KRP on ilmoittanut, että vihjeitä antaneiden henkilöiden tiedot eivät tule julkisiksi edes tulevassa oikeudenkäynnissä tai missään muussakaan yhteydessä.
Soitto vaan KRP:n WinCapita tutkijoille. Heillä on suorat numerot saat ne KRP:n keskuksesta.

Äänestä

Krp:n numeroihin ja osoitteeseen voi lähettää niin tästä kuin muistakin rikoksista nimettömiä vihjeitä. Olen jo itse sinne tietoni lähettänyt.
Numerot 050-4564780, 050-4564781 ja sp: [email protected]
Syytä olisi jutun selvittämiseksi ja yhteiskunnanvarojen säästämiseksi toimittaa kaikki tiedossa oleva aineisto rohkeasti heille.
Miksi suojella konnia, eivät he ole uhrejaankaan yhtään säälineet. Paras kun joutuvat korkojen kanssa vastuuseen tekosistaan, ja loppuu se kukkopoikamainen rahoillaan röystäily heiltä.

Äänestä

Lähti saman tien KRP:hen puolenkymmentä nimeä.
Pari näistä, jos ei kärkikastia, niin lähes alusta mukana olleita kuitenkin. Loput rivitason värväreitä ja rahoillaan rehvastelleita.

Ai miksikö ilmoitin..? Siksi, että minuakin yritettiin kalastella mukaan oikein monen miehen voimin. Ja voi kettu, että olin heidän mielestään tyhmä kun en lähtenyt mukaan. Kosto se on pienikin kosto - ja ehkä ei niin pienikään.

Ai vittu, että on hyvä mieli.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


wincapita ilmiantaja kirjoitti:

tai sivua netissä, jonne voisin ilmoittaa nimettömänä wincapita-värväreiden nimiä? Tiedän nimeltä useita, jotka ovat olleet mukana lähes alusta alkaen ja käärineet liiviinsä kymmeniä - jopa satojatuhansia euroja.

Missään tapauksessa en uskalla antaa vinkkiä julkisesti, sillä tuossa huijariringissä on ollut myös todella pahoja poikia.

Terv. ninim. "huijarit hirteen"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu