Rikoksen tutkinta hidas, todistaja

Nonniin,
poliisi vitkutteli tutkintaa ja todistaja ehti unohtaa.
Korvaako tätä kukaan?
2258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vai todistaja unohti. Ehkä poliisi sitten hieman "virkistelee" hänen muistiaan :)

Äänestä

Jos epäilee jonkin tapahtuman vuoksi joutuvansa todistamaan, niin jokainen vähänkin fiksumpi ihminen kirjoittaa tapahtuman pääpiirteittäin ylös.
Näin fiksu todistaja muistaa tapahtuman vaikka vuosien kuluttua heti, luettuaan sen mitä tuli muistiin merkityksi.
Hölmö ei tietystikään näin ymmärrä tehdä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


unohti kirjoitti:

Nonniin,
poliisi vitkutteli tutkintaa ja todistaja ehti unohtaa.
Korvaako tätä kukaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu