Minähän sanoin! RUS voittaa

Olen sukellusveneen kapteeni ja neuvostoliiton ystävä.
Tänään ennustin, että voitan jääkiekko-ottelun venäjän riveissä, ja niin saatana taas voitin. No, niin Tampereen miehet, jäitä hattuun on siellä länsi suomessa kauniita naisia joilla yleensä on hyvä perse.
2138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Punaiset lehdet,
vaahterasta maahan leijaa,
suvi on mennyt,
iloni raukenee.
Punaiset lehdet,
tuulessa kuiskaa hiljaa,
pois onko päivyt,
syksykö soittelee.

Lyhyt oli kesän ihana aika,
muistot jälkeen jäi,
nyt se on vain mulle satujen taika,
mennyt on ystäväin...

Äänestä

Huku sinne saatanan purtiloos.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Podvodnajalodka kirjoitti:

Olen sukellusveneen kapteeni ja neuvostoliiton ystävä.
Tänään ennustin, että voitan jääkiekko-ottelun venäjän riveissä, ja niin saatana taas voitin. No, niin Tampereen miehet, jäitä hattuun on siellä länsi suomessa kauniita naisia joilla yleensä on hyvä perse.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu