suzuki PV

pevetimään

mitä bensaa PV käyttää..?

tiedetään, että sse käyttää moottorisahabensaa mutta moniprossasta, ja saako sitä bensa-asemalta?`,!

35

9221

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • wiizel

      Siihen käy 2,5-3,0 prosenttinen bensa. Ja joiltakin huoltoasemilta saa valmiiksi sekotettua 2t bensaa, mut omasta kokemuksesta sanon et se on melkee 5 prossasta.

      • pv:n bensa

        Voiko olla totta että mun pv:seen ei tarvita mitään sekotettua bensaa ku ajelin tänään tankin tyhjäks ja isoveli sano että siihen ei tarvita sekotus bensaa. Ja sillä on itelläki ollu. Voiko olla totta?


      • Tarvii sun päähän
        pv:n bensa kirjoitti:

        Voiko olla totta että mun pv:seen ei tarvita mitään sekotettua bensaa ku ajelin tänään tankin tyhjäks ja isoveli sano että siihen ei tarvita sekotus bensaa. Ja sillä on itelläki ollu. Voiko olla totta?

        älyä!


      • suzuki pv
        Tarvii sun päähän kirjoitti:

        älyä!

        oon sata prosenttia varma et siihen ei tarvita... mutta paljo sen luulis kulkevan ku siihen on laitettu välit uudeks,giannelli,läppis,dellerto ja vielä mikuni


      • Anonyymi
        Tarvii sun päähän kirjoitti:

        älyä!

        no mutta entäs jos siihen on vaihettu 4 tahti moottori


    • nii meneekö 95 vai mitä

      • niinku huoltoasemlta


    • PV suzuki

      Itse laitan 98 bensaa..

    • tiedoton2

      Mikä on PV:een valmistusmaa?

      • Anonyymi

        Japani on ainakin minun suzukipv:ni


      • Anonyymi

        niin on minunkin ja niin taitaa olla kaikkien muittenkin.


    • V*TUN IDIOOTTI

      PV:n valmistus maa on Suomi, etkö tiennyt?

      • Anonyymi

        Sen valmistusmaa on japani


      • Anonyymi

        Ei kyllä ole seon tullut Suomeen 80cc pytyllä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sen valmistusmaa on japani

        no aijjaa


    • mopojonnet

      vai olisko sittenkin japani?? vitun tampiot....

      • Anonyymi

        tai tampio jos on yx henkilö kirjoittanut


    • öljyyt

      osta 10 l kannu laita sinne 98 bensaa se 10 l ja osta vaikka teboil 2 t mixia taikka motul scooter experttiä ja mittaa sitä sinne vaikka ruokamitalla 3 dl ja tankkaa!!

    • Olenhomoassburger

      Vuonna 1981 Solifer alkoi tuoda maahan uutta pienipyöräistä kaksitahtimoottorista Suzuki PV:tä Honda Monkeyn haastajaksi. Vuodesta 1979 valmistetusta Suzuki PV50 EPO -mallista[1] jätettiin aikanaan vallinneen 60 kilogramman painorajoituksen takia pois lukuisia osia, muun muassa tavaratelineet, tuoreöljyvoitelupumppu ja -säiliö ja vilkut, jotta painorajoitus ei ylittyisi. Lisäksi mopoon tehtiin rakenteellisia muutoksia, jotta nopeus saataisiin rajoitettua silloiseen 40 kilometriin tunnissa (nyk. 45 km/h)[1].

      Honda Monkey:hyn eli "Mankiin" verrattuna Suzuki PV:n etuina olivat kestävämpi iskunvaimennus ja 4-vaihteinen vaihdelaatikko käsikytkimellä - Monkeysta vastaava nelivaihteinen malli saatiin vasta 1987. Japanilaisessa mallissa vaihdelaatikosta löytyi vielä viideskin pykälä, mutta huippunopeuden rajoittamiseksi tämä vaihde poistettiin.

      Vuoden 1981 Suzuki PV:n suositushinta oli 3 290 markkaa eli noin 550 euroa, ja vuonna 2000 uudesta moposta pyydettiin noin 12 000 markkaa eli noin 2 000 euroa.

    • Juuh

      Jos sulla on 10l bensa kannu niin laita sinne 2,5dl 2t öljyä niin tulee 2,50% mikä käy pv:seen mutta se ei ole totta että 2t mopolla pystyy ajaa ilman öljyjä!

    • peevee kuski

      laitan ite 98

    • bbdbbddb

      cvvbvbbdf

    • pyrykäheimo

      Ite ainakin oon käyttäny pari vuotta dieseliä ja sekottanu pissapojan nestettä sinne

    • Anonyymi

      95% oktaanista ainaskin minun moponi käyttää

    • Anonyymi

      ja toimii Hyvin

    • Anonyymi

      95 oktaanista

    • Anonyymi

      98cc oon ainaskin ite käyttänyt.

    • Anonyymi

      95-oktaanista ainakin minun suzukipv:ni käyttää.

    • Anonyymi

      ja kaksitahtiöljyä

    • Anonyymi

      95 oktaanista ja sitten kakstahtiöljyä.

    • Anonyymi

      Itte ajan ainaski itte poltetulla pontikalla ja 10% seoksella

    • Anonyymi

      Ehkä mopo palstalta löytyy tieto ei moottoripyörä palastalta.

    • Anonyymi

      Miksi jotkut älykääpiöt alkavat haastattelemaan elimiä ei näytä olevan kaikki kotona

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      231
      8993
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      120
      6429
    3. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      48
      5914
    4. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      32
      4130
    5. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      68
      3948
    6. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      33
      3249
    7. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      28
      2865
    8. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      26
      2863
    9. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      25
      2837
    10. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      47
      2720
    Aihe