Puutteen perältä!

Kyllä se arvon naiset on sillei,että kun nainen täyttää 50v niin seksihalut häviää.Olen 58v mies ja haluaisin seksiä noin 2 kertaa viikossa.Puhun, pussaan, halin ja autan kaikessa, jotta jäisi enemmän yhteistä aikaa harrastuksille.Mutta kun ilta tulee niin naisellani on vaikka minkälaisia vaivoja tai televisio tärkeämpi.Eikö hyvään parisuhteeseen kuulu myös seksuaalisista tarpeista huolehtiminen puolin ja toisin?Suhteemme on vasta viisi vuotta vanha ja oli alussa ihanaa myös seksin suhteen.Naiseni sai aikaisemmin useita orgasmeja samassa yhdynnässä mutta nyt ei ollenkaan. Taitaa pitää paikkansa se vanha sääntö, että parisuhde pysyy virkeänä neljä vuotta tai 450 yhdyntää.Mieshän menee vaikka takaperin puuhun. jos hänellä on itsestään.kodista ja kaikista miehen tarpeista huolehtiva nainen.Huolehdin kyllä puhtaudestani ja muna on tarvittaessa kova kuin rautakanki.Pitääkö elää loppuikä selipaatissa,etsiä nuorempi nainen,harrastaa itsetyydytystä vai mitä,sillä nainenhan on miehen luonnollinen elinkuppani ja eturauhasen paras noitaja.Hyvä,lämmin hellä parisuhde on ihaninta mitä elämässä voi olla!APUVA!

2

1134

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyllästynyt odottamaan.

      miten usein halut eivät kohtaa parisuhteessa.Olen seurannut palstaa silloin tällöin ja huomannut että haluttomuus puolin ja toisin näyttää olevan monelle parille suuri ongelma. Itse ole 50 v.nainen; hoikka, itsestäni huolta pitävä(käyn salilla mm:),viehättävä, hauskan näköinen. Olen suhteessa saman miehen kanssa toista kertaa. Ensimmäinen suhteeni hänen kanssaan kaatui taloudelliseen hyväksikäyttöön ja kärsin suhteen kylmyydestä. Silloin jouduin aloitteen tehdessäni useimmiten torjutuksi. Nykyisessä suhteessa olen ollut vajaan vuoden. Sen jälkeen kun muutimme yhteen, emme ole rakastelleet eli viimeksi 7 kk. sitten. Muutenkaan hän ei ole mitään halityyppiä, emme kosketa/halaile muuten kuin rakastelun aikana. Hän ei halua. Olen jättänyt rauhaan. Itse olen ollut seksin suhteen aina aktiivinen. Mielestäni rakastelu tuntuu paljon paremmalta nyt vanhempana, nautin siitä todella. Ehkä johtuu siitä, että tunnen kroppani ja itsetunto (ainakin ulkonäön ja rakastelutaidon suhteen )iän myötä kohdallaan. Tiedän että olevani hyvä mm. suuseksissä. Tiedän myös että miehelläni ei ole toista. Emme ole haluttomuudesta paljon puhuneet. Hän tekee paljon töitä, luulen sen johtuvan stressistä ja väsymyksesta. Vai onko hän homo tai bi, sekin on joskus käynyt mielessä. Kuitenkin kaipaan normaalia parisuhdetta. Nyt olen päättänyt lopettaa suhteen. Ei minusta ole elämään selibaatissa. Mitä iloa minulla miehestä, jolta saan, jos saan 1-2 krt/vuodessa? Mielstäni seksi ei lopu 50v:hen, ei miehellä eikä naisella.Niin sitä voi nuorena kuvitella. Itse ainakin haluan olla vielä onnellinen.

      • mistähän tuommoisen itsestään huolehtivan naisen löytäisi,joka tykkää hyväilyistä,suukottelusta,halimisesta ja rakastelusta.Jos hallitsee vielä suuseksinkin niin sehän saa miehen tekemään mitä vaan hyväkseen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      65
      2232
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      215
      2090
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      117
      1418
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1180
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      13
      1148
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      103
      1041
    7. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      939
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      71
      913
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    10. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      865
    Aihe