menee polttoaineeseen. Työmatka päivässä 220 km. Terveisiä Vanhaiselle, nosta lisää veroja, niin kenelläkään ei ole enää varaa ajaa autolla töissä!
Kurkkaappa tästä mitä bensat ja dieselit maksaa!!
http://www.polttoaine.net/index.php?cmd=20kalleinta
Kurkkaappa tästä mitä bensat ja dieselit maksaa!!
http://www.polttoaine.net/index.php?cmd=20kalleinta
Vastaukset 8
Vanhimmat
Hanki työ lähempää kotia tai muuta lähemmäs työpaikkaasi. Kuka sitä jaksaa joka päivä ajaa yli 200km? Ihme lahopää.
Sinulla on heti ratkaisumalli ongelmaan kuin ongelmaan. Me oikeat veronmaksajat ruokimme sinutkin.
Alkaisi avaaja maanviljelijäksi, niin olisi työ kotona.
Vanhasen hallitukseen uhreille.
Sähköpyörä ei saastuta:
http://www.helkamavelox.fi/index2.phtml?page_id=1109&navi_id=1109&10012_iProductId= HCCE850N&10012_IPG:42_t=viewPublicProduct
paljon sekä rahassa että ajassa istuessasi autossa liki 2 h 45 min päivässä? (220 km ja 80 km/h)
Eihän siinä ole mitään järkeä! Jos teet kuukaudessa 20 päivää töitä, niin istut autossa näin ollen noin 55 tuntia kuukaudessa pelkkien työmatkojen vuoksi. Puhumattakaan, mitä se kaikki maksaa!
Muuta ihmeessä lähemmäksi työpaikkaasi tai etsi uusi lähempääntä kotiasi tai jatka nykyisellään! Itsepähän päätät, mutta mieti tarkkaan!
mihinkään muuttaisi!
etsi muutakaan ratkaisua matkaongelmaansa!
Mielummin hullu maksaa bensat/dieselit ja tuhlaa aikaansa autossa istuskeluun useita tunteja päivässä kuin keksisi jotain uusia ratkaisuja! Valtio tosin tarvitsee näitä hulluja, sillä heidän maksamansa verot polttoaineista/käyttövoimaverot pitävät kansantaloutemme plus-merkkisenä! ;)