Mitä SDP aikoo tehdä

sen eteen, että vaalirahoituksen lähteet saataisiin paremmin peiteltyä?
Vaadin toimintaa heti!
1142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tedään uusi laki, smansisältöinen kuin edellinen, mutta sellainen joka on äänestäjiä hämäävä ja ehdokkaita suojeleva. Koko eduskunta tiesi vaalirahoituslain olevan susi ja siksi se hyväksyttiin.
Rötöstely jatkukoot, mutta olkoot aikansa näköistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kapukorhola kirjoitti:

sen eteen, että vaalirahoituksen lähteet saataisiin paremmin peiteltyä?
Vaadin toimintaa heti!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu