Sijoitaisitko osakkeisiin...

Pekkanet

...joilla on todellinen mahdollisuus ansaita rahaa....ja jopa huomattavan paljon?

Kuinka paljon ajattelet joutuvasi sijoittamaan (ja onko sinulla rahaa sijoittaa?) porssiosakkeisiin, jotta voisit katsoa jonain paivana ihan oikeasti ansaitsevasi merkittavia summia korkoa/voittoa sijoituksellesi?

Ostaisitko vaikkapa Nokiaa? No jos ei sita, niin kertoisitko meille, mika yhtio on sellainen johon tanaan sijoitettu, pienempikin summa kuten vaikkapa vain 100 - 500 euroa antaisi sinulle hyvat edellytykset monin-, jopa sata-, tai 200, tai... kertaistaa sijoituksesi esimerkiksi vuoden tahtaimella?

Ei ole uskottavaa, etta sellaista yhtiota porssista loytyisi....sellainen kuitenkin on olemassa porssin ulkopuolella.

Koetapa siirtaa pois mielestasi sana 'verkostomarkkinointi' ja pitaytya vain osakekaupassa, silla ansaitaksesi rahaa WGI osakkeilla sinun EI tarvitse osallistua verkostomarkkinointiin. Sina itse paatat kuinka toimit.

WGI:n tapauksessa kyseessa on ns. virtuaaliosakepeli, peli jossa osakkeet eivat ole todellisia, eli johonkin yhtioon sidottuja, mutta niista ansaittu voitto on hyvin hyvin todellista...

http://wgifinn.profit.com/etusivu

3

477

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fed

      Mainitsitkin jo oleelliset pointit:

      "WGI:n tapauksessa kyseessa on ns. virtuaaliosakepeli, peli jossa osakkeet eivat ole todellisia, eli johonkin yhtioon sidottuja, mutta niista ansaittu voitto on hyvin hyvin todellista... "

      virtuaaliosakkeille ei ole markkinoita eikä kauppapaikkaa, joten niillä ei ole sekundäärisiä markkinoita, jotka ovat sijoittajien voittojen kotiuttamisen edellytykset.

      WGI on perinteinen pyramidihuijaus ja siihen sijoitetut rahat voi unohtaa. Yhtiön julkisivu on euroalueella, mutta rahaliikkenne hoidetaan tilintarkastusyhteisön ulkopuolisesta kohteesta, itseasiassa parista eri kohteesta. Lisäksi yhtiö ei toimita rahamarkkinalain vaatimusten mukaisia selvityksiä, joka viittaa vahvasti kusetukseen. Puheet splittauksista övat harhaanjohtavia. Split ei tarkoita rahojen tuplaamista vaan saman kasan jakamista.

      Suositus: vahva ei osto.

    • kiinnostunut

      katoin juuri talvitakin taskut läpi ja löysin 80 senttiä. Haluaisin sijoittaa ne wgi:hin jos saan sitten vuoden päästä 160 euroa takasin.

    • Killer

      Pekkanet on Hyvinkääläinen työtön 50v verkostomarkkinointihuijari, oikealta nimeltään Pekka Heikkinen.
      WGI on laiton pyramidihuijaus.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      71
      4225
    2. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      15
      2684
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2317
    4. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      11
      2253
    5. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      108
      2178
    6. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      107
      2143
    7. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      99
      2131
    8. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      606
      1931
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1905
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      23
      1673
    Aihe