me saimme tehtäväksi järjestää juhlaan ohjelmaa. Onko siis HYVIÄ ideoita iäkkäämmille ihmisille seuraleikeiksi?
80 VUOTIS JUHLAT TULOSSA JA...
4
8489
Vastaukset
- täällä näin
- pullonpyöritys
- kuurupiilo
- pussijuoksu
- yllätysonginta
- kananmunanheitto
- "kuka pelkää miestä?"
(siis poliittisesti korrekti versio leikistä "kuka pelkää mustaa miestä?")
- saappaanheitto
- räsypokka
- jne... - kultahippu
Tässä jotain ajatuksia :)
- Bingo
- Tuolijumppa
- Karaoke ja tietenkin vähän perinteisemmät laulut
- Mahdollisesti soittaja esimerkiksi haitari, viulu, huilu, jne. tai laulu esitys
- Tarinoiden kertoilu / muistelu - Anonyymi
Olen 80 v. Ei paljon kiinnosta hassut leikit
Niin, ei varmastikaan mikään lapsien leikki. Mutt jotain hauskaa ja mieltä ylentävää vois olla - vaikka jotain esityksiä joita vois katsella (jos jaksaa) - runon lausuntaa, pikkunäytelmiä, vitsejä, sketsejä, - tai muistelua Päivänsankarista, Hauskoja muistoja =) itse kullakin vieraalla =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2522308- 1921694
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä481367Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501045- 41846
- 15827
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31810Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver23778Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25776Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647