Ravut yhdessä?

Pohtija

Onko kenelläkään kokemusta kahden ravun suhteesta? Olen itse rapu ja tavannut mukavalta vaikuttavan rapumiehen. Huomasin että en ole koskaan aikaisemmin ollut romanttisessa mielessä tekemisissä rapumiesten kanssa. Ystävyyssuhteissa olen aina tuntenut jotain yhteyttä ja ymmärrystä toisiin rapuihin.

4

1041

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • uskoisin

      että voivat sopia hyvinkin yhteen :) ei kylläkään ole itsellä kokemusta. rapumiehiin tunnen yhteenkuuluvuutta ja helposti voi ystävystyä, mutten ole tainnut ikinä olla ihastunut rapuun :o

    • Nimetön

      HEIPPA!
      OLEN ITSE RAPUNAINEN, JA OLEN SAANUT OLLA 15 VUOTTA AIVAN IHANAN RAPU- MIEHEN KANSSA! MEILLÄ OLI TODELLA TOIMIVA SUHDE, JOKA PÄÄTTYI KUITENKIN TRAMAATTISESTI MIESRAPUNI ÄKKIKUOLEMAAN. SANOISIN KUTEN TÄÄSSÄ MUUTKIN OVAT TODENNEET, ETTÄ RAPU ON MITÄ "MONISÄRMÄISIN" TUNNEIHMINEN, RAUHAA RAKASTAVA, VAATIMATON, AHKERA, "HULLUNHAUSKA" MIES JA SEKSIKÄS! LISÄKSI MYÖS USKOLLINEN KUMPPANILLEEN. MUTTA ON SYYTÄ MUISTAA, ETTÄ RAPU EI SIEDÄ ARVOSTELUA LOUKKAANTUMATTA! LISÄKSI HÄNELLE SAATTAA TULLA TÄYDEN KUUN AIKAAN NS. MASENNUSKAUSI, JOTA PITÄÄ YMMÄRTÄÄ, SAMOIN KUIN RAVUN AJOITTAISTA YKSINOLEMISEN TARVETTAKIN. ROMANTIIKKAA TULEE SUHTEESSANNE KYLLÄ RIITTÄMÄÄN!!! SIIS SIITÄ VAAN, KYLLÄ HYVÄÄ TULEE...ONNEA TEILLE!

      • NAINEN!

        ÄLÄ VIITSI HUUTAA! Vaihda pienempiin kirjaimiin niin sinut otetaan ehkä helpommin todesta. Terv. Toinen rapunainen :)


    • Rakastunu rapunainen

      Tapasin juhannuspyhä yönä chätis ihanan miehen...siis rapumies.ollaan tiiviisti soiteltu päivittäin ja ensi kuussa tavataan.Tunteemme ovat samalla aaltopituudella.Meillä on aina hauskaa kun soittelemme.Nauretaan jutuillemme...elämme naurun avulla pitkään...emme taida kuolla koskaan,jos uskominen sanontaan :nauru pidentää ikää!Meillä on paljon samoja asioita...yllättävän paljon.Me ollaan "kaukorakastuneita".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      207
      3576
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      13
      3306
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      65
      2519
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      9
      2165
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      2006
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      6
      1888
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      40
      1708
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1581
    9. Mikä kaivatussasi

      kolahti? 💥
      Ikävä
      72
      1143
    10. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      74
      1130
    Aihe