Kyllä nyt on VaakaNainen ymmällä???
Törmännyt KalatMieheen ja kaikki on ihan sekaisin. Vaa'an pitäisi olla se jahkailija, mutta tuntuu että KalaHerra vie tällä kertaa voiton.
Onko kenelläkään kokemuksia vastaavasta tilanteesta? Saakohan tästä kahden jahkailijan suhteesta mitenkään toimivaa? Vai pitäisikö sitä nyt VaakaNaisen muuttaa toiminta tapaansa, ei kylläkään tule olemaan helppoa.
Yhdessäollessa homma toimii kuitenkin todella hyvin kaikilla osa-alueilla.
Kokemuksia VaakaN / KalatM ????
VaakaNainen / KalatMies
5
1219
Vastaukset
- ikävä
En pistäisi sitä silti horoskooppien piikkiin, mutta... aikansa mies vei ihan kivasti minun ohjaillessa, mutta sitten tämä herkkä kalamies sairastui psyykkisesti ja se oli lopulta tämän tarinan loppu. (katselin kyllä pitkään, mutta hänen muuttunut käytös jatkuvine pettämisineen vei voiton ja erosimme.)
Kalan herkkyys vetoaa, mutta entä jos se on liikaa meikäläisille? Haluan kuitenkin samaan aikaan myös voimaa. Ollaan sitä niin vaikeita, vai mitä? Sinkkuna sitä vaan ollaankin nykyään...- anonyymi81
huomasin kanssa että kalamieheni ei ollut ihan tasapainossa henkisesti, ja ne kaikki valheet, ja pettämiset... Huokaus.. Kuinka tyhmä annoinkaan hänen satuttaa minua niinkin pitkään..
- anonyymi81
Seurustelin kalamiehn kanssa, se oli kauheeta.
Kala oli niin itsekeskeinen, eikä ottanut huomioon kuin omat tarpeensa.- Bjjboy
Älkääpi ihmiset yleistäkö, niin monta erilaista ihmistä kumminkin mahtuu yhden merkin alle ja joskus jopa monet ovat täysin erilaisia mitä ns, pitäisi olla merkkien mukaan :) mutta onhan niitä susiakin olemassa niissä lampaitten vatteissa (koskee joka horoskooppia, ei pidä lähteä ratkaisemaan ihmissuhteita sen mukaan minkä horoskoopin toinen omaa)... No mutta ei mulla muuta. :)
- anonyymi81
Bjjboy kirjoitti:
Älkääpi ihmiset yleistäkö, niin monta erilaista ihmistä kumminkin mahtuu yhden merkin alle ja joskus jopa monet ovat täysin erilaisia mitä ns, pitäisi olla merkkien mukaan :) mutta onhan niitä susiakin olemassa niissä lampaitten vatteissa (koskee joka horoskooppia, ei pidä lähteä ratkaisemaan ihmissuhteita sen mukaan minkä horoskoopin toinen omaa)... No mutta ei mulla muuta. :)
Sanoinkin että kala kenen kanssa seurustelin, kerroin omasta kokemuksestani. Niin katson etten ole yleistänyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1895109- 181812
Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka631636Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1271527Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s101507Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit511185Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.961084Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249307980- 196945
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö7840