Eli minkä verran olet tuhlannut nettihuutoihin ja mitä sait siitä hyvästä? Itse liian hätäisesti laitoin tosin vain 15,- ja tyhjä käsi jäi.. olisi pitänyt tutkailla ensin asiaa.. vieläkin muutaman tunnin jälkeen kisataan samasta tavarasta jota itse huusin.. eli ihan hukkaan meni ja taitaa niillä oikeasti olla "omat huutajat" pelissä mukana.... mutta toki sitten jotkin jotain voittaakin.. pakkohan se on!
Rahanmenosi nettihuutoihin?
en huuda
4640
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jos kohteessa oli hintavaraus ja huusit alle niin et ole mitään menettänyt. Jos taas kohteessa oli hintavaraus ja huusit sen yli ja maksoit myyjän tilille etukäteen niin tee rikosilmoitus.
Olet ehkä ymmärtänyt nettihuudot väärin. Mielestäni niissä ei menetä mitään jos ei sitten ole tosiaan kyse tilillemaksusta etukäteen.
Tarkistappa tilanne uudelleen ja älä turhaan pelkää, että sinulta tulisi joku perimään jotain.
Taisit ymmärtää kirjoittajan viestin väärin. Hän tarkoitti näitä netin kahden euron huutoja, joissa osallistuminen maksaa pari euroa, joihin hänellä meni heti 15 euroa eikä saanut mitään.
Kyse ei ollut esim. huuto.netin kaltaisesta normaalista huutokaupasta vaan näistä uusista huutopeleistä.
itsensä väärin. Puhui nettihuudoista.
Ei kuule tunnit riitä Fiksuhuudossa huutamiseen. Huutajia ja varsinkin näitä hulluja sadoilla euroilla huutajia on niin paljon, että tavarat pyörii viikkotolkulla huudettavana.
Ei mitään järkeä, ei riitä muutaman kympin panostus, tarvitaan lähemmäs satasia ja silloinkin pitää yötä päivää huutaa, että jotain mahdollisuuksia olisi ja sitäkin rataa monta viikkoa jatkaa.