Mitä minulle tapahtuu?

Mieli on aivan kuohuksissa ja sekaisin. Olenko mahdollisesti menettämässä järkeni?
Jos vain pystyisin, jättäisin mieheni heti. Vaan velkojen takia taidan olla panttivankina lopun ikääni :(
Välillämme ei enää vuosiin ole ollut mitään.
1168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Raha ja velat , käy pankissa keskustelemassa tilanteesta, saat apua.
Et ole elämäsi loppuvaiheessa. Ota rohkeasti asiat esille, ei yhteinen velka sinua mieheesi sido.
Monesti tilanne on se, että rahaa ei ole ja velka vain kasvaa ja sitä myöten muutkin ongelmat tulevat esille. Voin vakuuttaa sinulle. että pääset todellakin jaloillesi, pian.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


myrryksessä kirjoitti:

Mieli on aivan kuohuksissa ja sekaisin. Olenko mahdollisesti menettämässä järkeni?
Jos vain pystyisin, jättäisin mieheni heti. Vaan velkojen takia taidan olla panttivankina lopun ikääni :(
Välillämme ei enää vuosiin ole ollut mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu