Sinkkuelämää!

Pian täällä!

6

2737

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • naurettavat?

      Taidat itse olla naurettava.

      • minätuoltajostain

        mä en kans ymmärrä että miten niin ne on naurettavat? sehän on ihan ymmärrettävää, että siitä elokuvasta ei haluta levitykseen minkäänlaista ennakkomateriaalia. ne haluaa pitää kaiken salassa. mun mielestä turvatoimet on just sellaset ku pitää, eikä mitään mainosta.


    • Lontoon_trendit

      Itse en ole koskaan narahtanut katsomaan Sinkkuelämää. Tuntuu jotenkin liian amerikkalaiselta saippualta, ja henkilöhahmot liian vierailta. Täydelliset Naiset sen sijaan on mielestäni todella hauska saippuasarja.

      Valitettavasti elokuvien ensi-illoissa täytyy turvatoimien olla kovat, sillä kiinalainen mafia myy piraattikopiota elokuvista, jotka eivät ole vielä ehtinyt edes DVD vuokraamoihin. Kyseessä on miljoonien eurojen bisnes. Suurin osa noista piraateista on kuvattu suoraan valkokankaalta elokuvateattereiden ensi-illoissa. Niissä saattaa näkyä jonkun edessä istuvan päälaki, ja kuulua yleisön yskiminen tai puheen porina. Lontoossa saa melkein joka pubissa ostaa 5 piraattia 10 punnan hintaan (n.13 eur).

    • Sinkkuelämää...

      ..ilmestyy DVD:lle? Itse en oikein migreenin takia voi leffateatteriin mennä, mutta kyllä mun odotus palkitaan. Katson elokuvan sitten, kun se ilmestyy Dvd:lle :) Kiitos, jos joku osaa sanoa ees jotain milloinkohan se ilmestyy :)

      • CSCM

        Malta nyt vaan kiltisti odottaa.
        Antaa nyt leffan tulla ensin edes elokuvateattereihin.
        Kylla se sielta sitten varmasti mahdollisimman pian tulee dvd-levitykseenkin, etta varmasti saadaan ihmisilta rahat pois.


    • lemppuleeena

      Carrie menee lopussa mr bigin kanssa naimisiin ja samantha eroaa jerod smithistä. Miranda meinaa erota miehestään ku mies pwttää mutta palaavaat yhteen ja charlotte tulee raskaaksi ja synnyttaa lapsen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      193
      2430
    2. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      58
      1325
    3. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1187
    4. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1137
    5. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      1078
    6. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1059
    7. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      97
      1049
    8. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      122
      1038
    9. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      985
    10. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      982
    Aihe