myyntiä 15.5. kokouspäätöksellään hallitukselle ja valtuustolle. Voiko myynti olla mahdollinen, kun valitus on edelleen KHO:ssa?
Parkkiman ja Jokikylän koulu myyntiin
Tekninen esittää
3458
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Empä tuota tiijä.
Olen samaa mieltä, mitä aloittaja- ollaan menty asioiden edelle. Eihän salmen koulun rehtorin virkaakaan täytetty pysyvästi, ennenkuin valituksesta saatiin päätös.
Entä sitten, jos Korkein päättääkin, että koulua ei olisi saanut lakkauttaa.- mihin ne kylän oppilaat sitten laitetaan. No, rakennetaan levykoulu!
Sari Sarkomaa huutelee pienempien ryhmäkokojen perään. Ja, mitä meillä tehdään. Lapset vain kaikki suuriin yksiköihin. On tämä niin merkillistä.
Pitää hakea oppia Akaasta- siellähän se viisaus istuu nykyisin.!! että hoh-hoijaa!
mutta menköön, koplauskauppojahan tehty ennenkin vai mitä ne oli, kun muuta tuosta ei voine ajatella koska hinnat julkastiin ja hyvä oli sanamuoto2reilulla kymppitonnilla" oli se reilu kun satanen meni yli, hhehhehhhehhh.. keukeu