Ääni Porterille

Sain vihdoin maistaa Huvilan Porteria. Oli namia. Aivan eri tyylinen kuin Koffin tai Plevnan.Onko muita kotimaisia pienporttereita?
1345
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Huvilan Porter on tosiaan hyvää, vaikka siinä laatu hieman vaihteleekin pienpanimoille tyypilliseen tapaan. Tuostahan on jopa kolme eri versiota (Porter, X-Porter, Foxy Porter).

Muista pienpanimoporttereista mieleen tulee ensimmäisenä Laitilan Kukko Portteri. Ei se minusta Huvilalle pärjää, mutta ainakin saatavuus on parempi (A-Market).

Plevna ei muuten tietääkseni ole tehnyt portteria... tarkoitatko kenties Stoutia? Ei silti, että näiden tyylien erottelussa nykyisin olisi juurikaan mieltä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


olen utelias kirjoitti:

Sain vihdoin maistaa Huvilan Porteria. Oli namia. Aivan eri tyylinen kuin Koffin tai Plevnan.Onko muita kotimaisia pienporttereita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu