HO-HOOO!!

Espooseen ei rakenneta metroa vaan siitä säästyneillä rahoilla ostetaan kaupungille laiva!

Arvatkaa kuka ehdotti?

Se selviää tästä:
http://www.yle.fi/uutiset/24h/id91249.html
2110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Lopullisesti seonnut???

Äänestä

välille Espoo - Helsinki.

Jospa ruuhkat Länsiväylällä sitten vähenisivät?
Ilman kallista metroa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NEROKASTA!! kirjoitti:

Espooseen ei rakenneta metroa vaan siitä säästyneillä rahoilla ostetaan kaupungille laiva!

Arvatkaa kuka ehdotti?

Se selviää tästä:
http://www.yle.fi/uutiset/24h/id91249.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu