SKORPPARIN

VALEHTELU

ITSELLEEN !

Olen jo vm-1957 oleva skorpioni, mutta kaikki te nuoremman sukupolven edustajat, lopettakaa itsellenne valehtelu. Se on skorpionille tyypillistä toimintaa ja vakiomalli, mutta siitä pääsee eroon sinnikkäällä oman itsensä valmennuksella, koska ollaan asioita syvällisesti pohtivia, filosofisia ja elämää analysoivia yksilöitä! Se on arvokas asia, mutta sitä hämärtää tämä meidän itsellemme valehtelu, josta ei tule loppua. Varmastikaan tämä ominaisuus ei vaivaa ainoastaan omaamme tähtimerkkiä vaan kaikki ihmiset sitä tekevät enemmän tai vähemmän. Ei se tietysti mikään synti ole, mutta suuri häpeä kylläkin. Me skorpionit voisimme aloittaa ensimmäiseksi tämän vitsauksen ihmiskunnasta poistamisen, koska olemme tähtimerkeistä syvällisimmin ajattelevimpia eli emme enää valehtele itsellemme, koska sillä pistämme itseemme ainoastaan oman piikkimme, eikö niin...?

6

1745

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • skorpionez

      jos sinä valehtelet itsellesi, ei se tarkoita että muut skopuiset valehtelee

    • skorppari nainen

      ehkä sin todellakin olet valehdellut nuorena mutta ei me kaikki olla todellakaan samanlaisia kuin sinä, se on kasvatuksesta kiinni mitä arvoja vanhemmat on lapselleen antanut, jospa sinulla on vanhemmat valehdelleet niin olet joutunut kouluttamaan itsesi pois valehtelusta, älä kuitenkaan yleistä.

    • Savon leijona

      Mitä tiedät astrologiasta?
      Muuten sinulla on ollut hyvä syy valehdella. Sinun neptunus on skopessa. Kaikki skopet eivät valehtele. Mutta salailusta on päästävä eroon.

      • sun on paha olla..

        Kaikki aikuiset on tommosia. .:D Totuus tulee lapsen suusta. :D Lol.. Valehtelen :DSDDSS:-:S Ottakkaaa mallia nuorista :S


      • paikallaan...
        sun on paha olla.. kirjoitti:

        Kaikki aikuiset on tommosia. .:D Totuus tulee lapsen suusta. :D Lol.. Valehtelen :DSDDSS:-:S Ottakkaaa mallia nuorista :S

        Jos ei suoranainen vale, niin totuuden "kaunistelu" ainakin silloin kun faktat loukkaisivat toista turhaan vielä enemmän. Aina jokaisen ajatuksensa esille tuovaa aikuista pidetään yleensä tunteettomana moukkana, lapsille se on sallittua.


    • Sko-N

      MITÄ me itsellemme valehtelemme ja MISTÄ meidän tulisi tuntea häpeää ? Ihmisiä kaikki olemme, vaikka olisimme syntyneet minä aikana hyvänsä. Skorpionit, jos nyt siihen vetoaisin, eivät todellakaan ( yleisesti ottaen ) valehtele itselleen tai edes toisille, siksi olemmekin monesti liekeissä monen asian suhteen !

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      91
      8585
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      97
      8483
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      14
      6583
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      173
      6190
    5. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      58
      5258
    6. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      23
      4295
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      4130
    8. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      4073
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      37
      3859
    10. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      69
      3750
    Aihe