Olemme olleet vaimoni kanssa yhdessä jo useita vuosia. Minua on ruvennut nyppiin se kun vaimoni ei juurikaan anna hyväilyjä/suudelmia rakastelun aikana (eikä normaali arjessakaan). Olen useaan huomauttanut asiasta, mutta muutosta ei ole tullut.Voisitteko antaan neuvoja tilanteen parantamiseksi. Onko tämä jotain kosketus- tai hellyyskammoa ?
Kosketuskammo - mikä vaimossa vikana kun ei koskettele
kim l
2394
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Esiintyykö pihtausta?
Vai onko pelkkä hellyys puolen onkelma?
Sun persoonallisuus sisältää romantikkoa luulisin, voit testaa itsesikin. Ohjetta on helpompi antaa kun tietäis parin persoonallisuudet.
Minulla sama tilanne, en halua suudella tai hyväillä miestäni enään nykyään ihan vain siksi että en nauti seksistä eikä välillämme ole enää sellaista intohimoa, en tiedä onko edes rakkautta. Ennen suutelimme ja hyväilimme kyllä, silloin suhde oli paremmalla tolalla