On tainnut taas Haminan seudun metsissä mopolla/mönkkärillä ajelijat unohtaa kysyä luvan maanomistajalta ajeluilleen. Ei oikein tykätä siitä kun polut, sammalikot, ja mustikkamaat röpelletään rullalle niillä härveleillä.
On tainnut unohtua
maalainennenenrui
5950
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Eiköhän tota mustikkamaata/sammalta ja polkuja riitä jokaiselle, ja jos sitä vähä rullalle ajetaankin, nii tuskin sitä kannattaa uniaan menettää :)
TUNGE MUSTIKAT VAIKKA PERSEESEE, MINÄ AJAN MISSÄ HUVITTAA!!!!
Eiköhän siellä riitä tilaa, ollaan koitettu samoja polkuja mennä mitä on ajettu jos ei ihan kymmeniä vuosia niin vuosia ainakin, ja jos mustikat ei teille riittä niin tervetuloa maillemme poimimaan. :)
hyvä homma Keksa, kerropas vielä missä ne sun mustikkamaat on niin tuun hakeen ne mustikat, ja vaikka rossipyörällä kun kerran metässä rälläämisen ystävä olet
Lankamalmintien varresa muunmuassa on, täällä reitkallin päädyssä, ja metsätalon kulmalla metsäniityssä. Opastettu kierroskin on tarjolla jos sitä vaadit.