Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

raskausarvet yms... ?

Mitä mieltä miehet ovat naisista joilla on vatsassa raskausarpia?

Mua ainakin hävettää niin paljon että en ota paitaa pois seksiä harrastaessa, enkä käy suihkussa kuin yksin.. Voin vaan kuvitella kuinka kauhea näky olisin vaikka miehen päällä ilman paitaa.. :/
6516
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

No, minun naisystävälläni on raskausarpia, appelsiini-ihoa, suonikohjuja, läskimakkaroita ym. eikä haittaa yhtään. Se on vain pintaa, muutaman atomin kerros hänen päällään. Siellä alla on hänen ihana, naisellinen persoonansa, joka himoitsee minua.

Itsevarma, ujostelematon nainen on AINA kaunis ja haluttava.

Ihanaa että elämässäsi on seksiä. Rakastavan parin seksi on aina kaunista katseltavaa.

Suosittelen alasti olemista, se auttaa hyväksymään oman kehon. Ole siis alasti kotona mahdollisimman paljon. Katso itseäsi peilistä, ja ihaile kauneuttasi.

Voin kuvitella, kuinka kaunis näky olisit miehen päällä alastomana.

Äänestä
  • kyllähän se perjantain kännipanosta menee. mut kun sitä päivästä toiseen kattelee muijan roikkumahaa.. niin kummasti rupeaa solakammatkin kiinostamaan.

    Äänestä

Ei haittaisi arvet yhtään, nehän on seksikkäitä. sen sijaan erittäin epäseksikästä on häpeily. Rohkeutta peliin.

Äänestä

niin tee näin: laita ensin koko vartalolle itse ruskettavaa. Sitten otat pumpulipuikon ja sivelet niiden arpien päälle toisen kerroksen. Auttaa yllättävän paljon!

Miehille nyt naisissa oleellista on ulkonäkö ja jokainen yli teini-iän on vain pano. Sama se on niilläkin, joilla ei ole raskausarpia, naisen keho vain vanhenee, ei sille mitään mahda. Miehet on mitä on.

Äänestä

Eroottinen elämä alkaa elämän tuomien mahdollisuuksien, haasteiden ja pettymysten täydellisestä hyväksymisestä. Epikuroksen idea oli: vaikka elämässä kuinka olisi tuskaa, epätoivolle ei saa antautua kokonaan.

Enimmäkseen olemme objekteja, niitä, joille tehdään, emme vain niitä, jotka tekevät.

Rakastelemisen elinvoimaisuus selittyy sillä, että se on iloista ja hauskaa, sillä komedia murtaa elämää lokeroivat rajoittavat muurit.

"Elämän rajoitukset ymmärtävä ihminen tietää, että aina voi löytää jotain, joka lievittää halun aiheuttamaa tuskaa ja tekee elämästä täydellisen".

Seksi on tyydyttävää, kun se ei ole epärealistisen kunnianhimoista: rajoituksista voi ennenminkin nauttia kuin kärsiä. Ei haittaa, vaikkei joka kerta saisikaan suurta orgasmia yhtäaikaa. Jos rakastelee koko ikänsä saman ihmisen kanssa, sitä parempi. Todellinen nautinto tulee mukaan, kun asetumme taloksi omaan, ehkä vialliseenkin kehoomme ja rakastelemme kehon kanssa, joka on muuttuva, vanheneva ja rapistuva.

Syvän rauhallisuuden vallitessa ja vailla kunnianhimoa voi nauttia tavallisista öistä, aamuista ja päivistä rakastelun merkeissä.

Noin, tuli vähän itseäni viisaampia sanoja, kirjaviisautta (pah).

Äänestä

Olen todella ihmetellyt näitä keskusteluja. Keskusteluissa käy ilmi, että jos naisessa on jotain pieniäki vikoja, hän ei kelpaa. Onko nyky ajan miehet vain pornossa esiintyvien nasiten perään?? Kaikki seksiin liittyvät asiat joista täällä jutellaan, kaikki virheet mitä seksin aikana tapahtuu olisi naisen vika, kaikki on naisten vikoja. Miksi ei miesten vikoihin voisi samalla tavalla kiinnitää huomiota kuin naisten näissä keskusteluissa? tuntuu että osa näistä miehistä jotka näissä keskusteluissa käy on liian pikkutarkkoja, liian varmoja itsestään, liian ylpeitä itsestään ja vielä jotenkin luulevat olevansa naisten "yläpuolella" niin kuin ennen vanhaan. Tämä ihmetyttää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


itsetunnoton... kirjoitti:

Mitä mieltä miehet ovat naisista joilla on vatsassa raskausarpia?

Mua ainakin hävettää niin paljon että en ota paitaa pois seksiä harrastaessa, enkä käy suihkussa kuin yksin.. Voin vaan kuvitella kuinka kauhea näky olisin vaikka miehen päällä ilman paitaa.. :/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu