Eikös se näin mene että kun bensaa tarvitaan autoiluun ja autoilu on ihmisille tärkeimpiä asioita maailmassa niin kyllähän bensaa on valmis ostamaan vaikka hinta on noussut.
Ja kun ajatellaan että bensalla saa ajaa autoa niin halpaahan se silloin on! Ohhoh onpa hassua. Miksi naristaan jos maksaa 1,5€ litra, kaikki hyvähän sitä paitsi maksaa aina. Näin runoilin tulevan kesän kunniaksi!
Ja kun ajatellaan että bensalla saa ajaa autoa niin halpaahan se silloin on! Ohhoh onpa hassua. Miksi naristaan jos maksaa 1,5€ litra, kaikki hyvähän sitä paitsi maksaa aina. Näin runoilin tulevan kesän kunniaksi!
Vastaukset 5
Vanhimmat
vedä naru kaulaa ja..
Ei mul muuta.
jos sä haluut maksaa siitä ja se on cool kun se maksaa. Huoltamot ei saa veloittaa siitä kun sen mikä lapussa on, mutta tarjoan sulle mahdollisuuden maksaa siitä vieläkin enemmin. eikö ole upea juttu? siis kerrassaan loistava, mitä enemmin tarvit sitä enemmin saat maksaa, jos tarvit 5L niin myyn sen sulle hintaan 8€ Litralta jos tarvit 20L niin myyn sen sulle 18€ Litralta.
Kerran sä sitä tarviit ja jumaloit ja tykkäät että se mitä tarvii se saa maksaakin niin tarjoan sulle tuota iloa moninkertaisesti enemmin.
persaukisen kolmio takalasiin ja ryssiin tankille. Ei ole kallista.
bensa tulee loppumaan. Ensin tarjonta vähenee radikaalisti, kallistuu huimasti, ja yksinkertaisesti loppuu! Tämähän on tiedossa! Nyt öljystä ja bensasta ja muista oheistuotteista omistajatahot, varsinkin jenkit, ottavat kaiken hyödyn irti. Mutta ei hätää: auton saa tulevaisuudessa kulkemaan vaikka virtsalla jos niin halutaan? Vielä ei ole ollut siihen tarvetta. Tosin taistelu ruuasta ja puhtaasta vedestä on ihmiskunnan tulevaisuuden suurin haaste. Ja taidan tietäväni miten se päättyy: tarina nimeltä ihminen katoaa...
Öljyvara vähenee..bensanhinta nousee. Kulutus suurenee hinta nousee.Mitä vähempi kulutusta halvempi hinta. Katoava luonnonvara